DP Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Şahin ile Bir Röportaj Gerçekleştirdik

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde 30 Mart yerel seçimlere sayılı günler kala Çelikhan Ajans sitesi olarak DP Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mustafa Şahin ile bir röportaj gerçekleştirdik.

selim SONKAYA'in Ropörtajı 19 Mart 2014 14:10
DP Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Şahin ile Bir Röportaj Gerçekleştirdik
-A +A

Çelikhan Ajans: Niye aday oldunuz?
Mustafa ŞAHİN: Tüm ilçe halkına selamlarımı sunarak sözlerime başlamak istiyorum. Temel felsefem memleketime hizmet etmek.  1954 te ilçe oluşundan bu yana yetersizde olsa hep ileri giderken, son zamanlarda özellikle son 10 yılda ileri gitmek şurda kalsın geriye gittiğini, kaybettiği kurumlarla gittikçe küçüldüğünü gördüm. İlçe halkının hiçbir şekilde bunu haketmediğini, bu iyi insanları çok daha iyi hizmetlere layık olduğunu düşünüyorum ve bu iyi insanlara layıkı ile hizmet edeceğimi düşündüğümden aday oldum. Kısacası şimdi değişim zamanı dedik ve aday olduk inşallah muvvafak oluruz.
Çelikhan Ajans: Neden DP den aday oldunuz bir anlamı var mı?
Mustafa ŞAHİN: Bir anlam yüklemeye gerek yok. Biz partiden çok kendimize güvenmek zorundayız. Hiçbir parti veya devlet kurumunun Çelikhan’ın düşmanı olduğunu sanmıyorum. Yatırım ve hizmetler için yılgınlığa düşmeden uygun yerlerden uygun yardımlar istenilirse gereken yardımın yapılacağı kanaatindeyim.
Çelikhan Ajans: Daha önce halka yazılı olarak sunduğunuz 24 maddelik vaatleriniz var. Bunları gerçekleştireceğinize inanıyor musunuz veya belediye bütçesiyle bunların fazla olduğunu düşünmüyor musunuz?
Mustafa ŞAHİN: 5 yıllık bir süreci düşündüğümüzde bunların fazla değil daha da az olduğunu düşünüyorum.  Devletin projelerle yarattığı imkânları ve belediye öz kaynaklarını sağa sola peşkeş çekmeden iyi kullanılırsak ayrıca biraz önce bahsettiğim yılgınlık göstermeden istemeyi bilirsek daha fazla yatırım yapılacağına inanıyorum. Ayrıca projelerimizin bazılarını kiralama yöntemini ve yap işlet devret modelini kullanarak gerçekleştirileceğiz.
Çelikhan Ajans: Belediye personeli ile istenilen hizmet verilebilir mi bu konuda düşünceniz nedir?
Mustafa ŞAHİN: Bizim kişilerle bir problemimiz olmaz. Herkes bilir ki belediye halka hizmet veren bir kurumdur. Herkesin görev alanı bellidir. Herkes görevini layıki ile yapacaktır. Bir alanda kalifiye eleman eksikliği varsa, hizmet satın alma yoluyla bu eksiklikler giderilecektir. Genel anlamda belediyenin mesai saatleri 24 saat üzerinden hizmet çalışmaları yapılır. Bu anlamda belediyenin mesai içi ve mesai dışı diye bir mazereti olmaz.
Çelikhan Ajans: Yapılacak işlerde kararlar nasıl alınacak?
Yapılan her işin bir kararı vardır. Burda önemli olan en iyi kararı alabilmektir. En iyi biz biliriz kompleksine kapılmadan STK ların, kanaat önderlerin, dışarıda yaşayan insanlarımızın görüşlerini alarak hareket edeceğiz.  Kısaca halkla beraber karar alacağız.
Çelikhan Ajans: Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Mustafa ŞAHİN: Belediye başkanlığı halkın kişiye verdiği bir makamdır. Halk teveccüh gösterip beni bu makama layık görürse,  halka hizmet edecek olan belediye kurumu  mesai mefhumu gözetmeden tüm halka ve aksama yaratmadan hizmet verecektir. 30 Mart seçimlerinin halkımıza hayırlı olmasını dileyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı