Başkan Bora İle Yapılan Röportaj

Saadet Partisi Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Bora ile yapılan röportajı siz değerli takipçilerimiz için yayınlıyoruz

selim SONKAYA'in Ropörtajı 3 Mart 2014 00:16
Başkan Bora İle Yapılan Röportaj
-A +A

          30 Martta yapılacak olan yerel seçimlere kısa bir süre kaldı. Seçim startının verildiği bu günlerde seçime iddialı bir şekilde girmek isteyen Belediye Başkan adayları projelerini bir bir açıklamaktadırlar. 2009’da yapılan yerel seçimlerde Başkanlık seçimini kazanan ve 5 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Mehmet Bora ile gerçekleştirdiğimiz röportajda yaptıklarını ve yapacaklarını kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajda açıkladı.
            Çelikhan Ajans: Öncelikle Sayın Başkan bizlere bu zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ediyoruz. 5 yıldır Belediye başkanlığı koltuğundasınız ve bu 5 yılda neler yaptığınızı açıklarmısınız.
            Başkan Bora: Bende sizlere teşekkür ediyorum: 2009 yılında Belediye Başkanlığına seçildiğimden bu yana yaptıklarımı değerli ilçe halkımızda görmektedir. Yaptıklarımıza gelince öncelikle ilçe genelinde açık halde bulunan bütün kanalizasyonların üzerini örttük, daha sonra kilitli taşı çalışmaları kapsamında elektrik tellerini yeraltına alıp kilitli taşı çalışmalarını geniş bir alana yayarak 102 bin m2 kilitli parke taşı döşeyerek çalışmalarınızı gerçekleştirdik.  İnşallah önümüzdeki dönemde ilçenin bütün sokak ve caddelerini kapsayacak şekilde çalışmalarımız devam edecek.
            Çelikhan Ajans: Sayın Başkan konuyu biraz daha açarmısı nız
            Cumhuriyet meydanında 103 bin liralık bir bütçe harcayarak saat kulesini tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk, yine aynı şekilde büyük bir bütçe ile zafer mahallesinin yukarı kısmında geçen yol kenarındaki bütün istinat duvarlarını ve Çelikhan Lisesinin güney cephesinde bulunan istinat duvarı ile hükümet konağı önündeki istinat duvarlarını yapıp; İlçenin ana caddesi genişleyerek hem de güzel bir görünüm kazandı. Tatlı ve soğuk sulara sahip olan ilçemizde halkımızın bu soğuk su başlarında piknik yapabilecekleri ve ailece dinlenebilecekleri mesire alanları kapsamında mir suyunda gerekli çalışmaları yaptık. Aynı şekilde mahalle içerisinde bulunan ve bir ilçeye yakışmayacak şekilde duran mezbahaneyi ilçe dışına çıkarmak için eski mezarlığın güney cephesinde mezbaha için bir araziyi kamulaştırıp mezbahanın temelini attık ve bitirilmesi için gerekli çalışmalarımız sürmekte ve inşallah önümüzdeki dönemde hızlı bir şekilde bu sıkıntıyı da gidereceğiz.
            Aynı şekilde beypınar içme suyunu ilçemize kazandırarak halkımızın en az 50 yıllık su ihtiyacını gidermiş bulunuyoruz. Yıllardır ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan arsa sıkıntısını gidermek için yoğun çalışmalar sonucu Geller, Sincik ve Çinçin tepelerini imara açtık ve Kaymakamlığımızın öncülüğünde yapılması planlanan TOKİ evleri içinde kanalizasyon alt yapısı için gerekli olan taahhütnameyi verdik. Belediyemizin çalışmalarının aksamaması için son model araçlar aldık özellikle aldığımız cenaze aracı ile halkımızı büyük bir sıkıntıdan kurtardık.  Her yıl düzenlenen Bal ve Kültür Festivalini gerçek anlamda geleneksel hale getirdik, ayrıca İlçemiz için büyük bir turizm önemi olan Jari yaylasının tanıtımı için şenlik düzenlemeye başladık ve inşallah bu şenlikte geleneksel hale gelecektir. Zaten halkımız sayamadığım diğer hizmetleri de görmektedir.
            Çelikhan Ajans: Sayın Başkan 30 Mart Seçimlerinde Tekrar Başkan Olursanız Alt Yapı sorunu için Bir Projeniz Var mı?
            Başkan Bora: Önümüzdeki dönemde Alt yapı sorununu inşallah bitireceğiz kaldı ki proje aşamasını bitirdik ve uygulama aşamasına kadar geldik. Ayrıca yoğun iş temposundan dolayı yarım kalan tüm işlerimizi de bitireceğiz sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek gençlerimizin çok yönlü sportif faaliyetlere katılabilmeleri için belediye olarak bu alanda da çalışacağız. Çok sayıda projemiz var ve Allah izin verip değerli ilçe halkımızla beni tekrar belediye başkanı seçtiklerinde bunları birer birer ve hızlı bir şekilde yerine getirmeye azami çaba sarf edeceğim. Değerli ilçe halkım bu beş yıl boyunca hizmet olarak yaptıklarımı görmekte ve takdir etmektedir kendilerine çok teşekkür ediyorum. Halkımızın sevgisini ve hayır duasını almış isek ne mutlu bana diyorum ve benimle bu röportajı gerçekleştirdiğiniz için ayrıca sizlere teşekkür ediyor ve kurmuş olduğunuz Çelikhan Ajans adlı sitenizin hayırlı olmasını diliyorum.
            Çelikhan Ajans: Bizler teşekkür ediyoruz başkan ve seçimde sizlere başarılar diliyoruz.
             
 

Anahtar Kelimeler : Mehmet, Bora, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

ab

11:40 3 Mart 2014

başkan ım Allahın izniyle tekrar kazanacaksınız ALLAH kendi yolunda olanlara her zaman yardım eder sen hiç merak etme
1000

ferman

02:35 3 Mart 2014

ne de olsa sallamak bedeva :) sadece gülüyor millet size
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı