22 Aralık 2019 14:23
-A +A
Kemal Öner

ÜÇÜ BİR ARADA…

Adıyaman’dan il dışına yaptığım bir gezi sonrasında bu köşemi kaleme almayı düşündüm. Yapmış olduğum bir ziyarette Kaymakam Adem Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Murat İnce, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Erdoğan ile hasbıhal etme fırsatını elde ettim.

Adıyaman’da ve hizmet ettikleri her yerde çalışkanlığıyla takdir toplayan bu devlet adamlarını canı gönülden kutluyorum. Bu bürokratlarımız Manisa’nın Demirci İlçesinin üç hizmet adamıdır. Hep derler ya bu şehir sahipsiz. Ben bu söze şöyle bakıyorum. Köşeme başlarken bahsettiğim üçlüye dikkat çekmek istiyorum. Gittim, gezdim, sordum. Alınan hizmetlerden sonra Demirci ilçesi halkı da oldukça mutlu.
Demirci ilçesinin sevilen Kaymakamı Adem Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Murat İnce, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Erdoğan ile yayları, köyleri gezdim. Bu bürokratların hizmetlerinden dolayı halkın efendisi olan halkın yüzü gülüyor. Adeta arı gibi çalışan Kaymakam Kaya, gece gündüz demeden halkın içinde. Ve gittiği her yerde halkın derdine dermen oluyor. Demirci ilçesinin sahibi önce Allah, sonrada ilçeyi yöneten devlet adamlarıdır. Çalışkan olan devlet adamlarımız. Demirci ilçesinin paylayan yıldızıdır. Yapmış olduğum ziyaret sonrası halk aynen şunu söylüyor;
“İçişler Bakanlığı’nın son kararnamesiyle Demirci’ye çok güzel bürokratlar atanmış. Bu bürokratlar Demirci İlçe Kaymakamı Adem Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Murat İnce, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Erdoğan’dır.” Halkla yapmış olduğum sohbette insanların devlet adamlarına olan bu sevgisi oldukça güzel bir tablo. Demirci halkının huzuru ve refahı için çalışan bu bürokratlar o ilçe için büyük bir şans. İlçede yapmış olduğum bütün gezilerde halk bu bürokratlardan bahsederken adeta yüzleri gülüyor. Halkın bütün katmanlarındaki bu insanların sevgisini kazanmak her insana öyle kolay nasip olmaz. Elde ettiğim izlenimler sonrasında ilçe halkının oldukça şanslı olduğunun altını çizmek istiyorum. Çünkü her ilçeye böylesine çalışkan devlet adamları nasip olmaz. İnsanlar gönül rahatlığıyla bu devlet adamlarına ulaşabiliyor. Bundan 20 yıl önce bir vatandaş bir devlet kurumunda müdürün odasına bile giremezken, bugünse ise devlet adamları tek tek halkı ziyaret ediyor. Gittikleri her yerde sorunlara anında çözüm buluyorlar. Bu üçlü Demirci ilçesinde çok güzel işlere imza atıyor. Sayın Kaymakam Adem Kaya ile yaptığım sohbette şunları bana söyledi; “Köylerimizde özellikle kadın istihdamını artırarak, kooperatifleşme yoluna gideceğiz. Bir köyümüzde 15’in üzerinde ekmek fırını var. Bu fırınları kadınlarımız işletiyor. Bu üretilen ekmekler uzun süreli muhafaza edilebiliniyor. Bu ekmekler en ücra yerleşim yerlerine gönderiliyor. Bu ekmekler ülke geneline dağıtılıyor. Bu alanda çok ciddi çalışmalarımız var. İlçemizde güzel işler yapmaya kararlayız” Demirci ilçesi aradığı hizmet adamını bulmuş. Rabbim yolunu açık eylesin.
Sayın Kaymakam Adem Kaya, inşallah bir gün, en kısa zamanda Adıyaman’a Vali olarak atanır. Bir ilde Kaymakam, Başsavcı, Jandarma Komutanı, emniyet Müdürü, Belediye Başkanı uyumlu çalışıyorsa “bu şehirde huzur var” demektir. Bu üç devlet adamının Rabbim yar ve yardımcısı olsun…

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

H.CEYLANER

15:15 21 Ocak 2020

Harika ve gerçekler Güneş Balçıkla sıvanmaz Hizmet Erbabı Gönül Adamı Adem KAYA
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı