16 Nisan 2019 17:02
-A +A
Mehmet Ali

Genç Arkadaşım…

Genç arkadaşım kazanmak uğruna vatanını satan, milletine yan bakan, dinine küfreden teröristlerle şartlar ne olursa olsun hiçbir zaman birlikte hareket etme! Genç arkadaşım bu işlerin ötesi, berisi, sağı, solu gerisi olmaz. Fikriyatını sakın basit oluşumlara peşkeş çekme!

Genç arkadaşım sakın tarafgirliğin gözlerini kör etmesin. helali haram; haramı helal göstermesin. Müminlerden uzaklaştırıp kafirlere dost kılmasın. masumlardan ayırıp cani ve canavarlara yoldaş etmesin!
Arkadaşım isimlere etiketlere, tabelalara ve yaftalara fazla aldanma. O isimlerin altındaki insanlara bak. İsmi merhamet olana değil yüreği merhametli olana bak! Tabelası İslam olana değil ameli İslam olana bak. Etiketi helal olana değil içeriği helal olana bak. surete değil sirete bak. Görmüyor musun ki bu coğrafyada sureti haktan görünenler ganimet ortaya çıkınca haktan ayrılıyorlar.
Ey arkadaşım mensubiyetlerin olacak fakat mensubiyetlerin seni aldatmasın kimi kalabalıklar haram üzere birleşir kimi azınlıklar ahmaktır. Marifet ne aza ne çoğa intisab etmektir.
Tribünlerdeki kemiyete aldanma, çarşılarda ki kalabalığa aldanma, aynı yöne gittiğiniz otobüslerdeki yolculara aldanma. Sokaklardan geçersin evine varırsın ailenle olur sonra ondan da geçer yalnız kalırsın kendinle baş başa sonra Rabbinle baş başa... Onun için sana kalacak olan budur. Rabbine vereceğin hesaptır. 
Yol bellidir, hedef bellidir, Gaye bellidir, amaç bellidir, niçin ve nasıl sorularının cevabı bellidir.
Ben yine de bir daha hatırlatayım çoğu zaman unuttuğumuz şeyi;
Yolun;  İslamdır
Hedefin, gayen, amacın; Allah'ın rızasını kazanmak olmalıdır.

Mehmet Ali ÇETİNKAYA ADIYAMAN iL VAİZİ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı