27 Mayıs 2017 22:09
-A +A
Kemal Öner

BEŞ PINAR VADİSİ MUHTEŞEM OLMUŞ

Hep dedik Adıyaman Beş Pınar Vadisi Adıyaman’a nefes aldıracak, gerçekten de nefes aldırıyor.

Beş Pınar Vadisi’ni şu mevsim gidin görün harika olmuş, bir 10 yıl sonrasını düşünün orda ki ağaçların büyüdüğünü, güzellikleri hayal etiğimizde ruhumuz rahatlıyor ben emeği geçenlere defalarca teşekkür ediyorum. Bir atasözü var “Yiğidi öldür hakkını inkâr etme”. Biz Adıyamanlılar olarak şunu gayet iyi bilmeliyiz bu eser Adıyaman’ın eski Vali’si şimdiki ADANA Vali’si Mahmut Demirtaş’ın eseri, sakın bu esere kimse sahip çıkmasın. Çünkü burada yıllardır bürokrat olarak çalışan kurum müdürleri vardı bu projede zaten taaaa Halil Işık döneminden bu güne konuşuluyordu ancak hiçbir babayiğit çıkıp bu projeyi hayata geçiremedi. Taaa ki Adıyaman’a bir cesur yürekli Vali gelene kadar İşte o Vali Adıyaman sevdalısı Adana Valisi Mahmut Demirtaş… 
Hep söyledik Adıyaman hizmetlere susamış bir yerleşim yeri bakın İl demiyorum neden demiyorum bir yerleşim yeri üç beş süslü yüksek binayla olmuyor Karayolu ağı, demir yolu, hava yolları vs. işte bunlar çok önemli hele de şehir içerisindeki belediye otobüsleri raylı sistem gibi dahası kamu yatırımları olan vatandaşın daha seri, daha güzel, daha ucuz hizmet aldığı proje ve yatırımlar olursa işte o yerleşim yerinde yaşayan vatandaşlar daha düzenli, daha huzurlu bir yaşama sahip olur işte o zaman bir şehirde yaşıyoruz diyebiliriz. Bir şehir olmak için düzenli bir imar yapılanması olacak cadde ve sokaklar düzgün geniz düzenli yapılanma olacak alt yapı sağlam uzun yıllara hitap edebilecek hele de yeşil alanlar çok çok önemlidir. İşte Beş Pınar Vadisi Adıyaman için gerçekten çok önemli bir yatırım projesi oldu. ADIYAMAN halkının hafta içi ve özellikle hafta sonları gidip stres atıp bol oksijen depolayıp yaşamını sürdürmesi için gerçekten çok önemli bir proje.  Adıyaman bu güzellikleri hak ediyor yeter ki proje hazırlayacak, o projeleri hayata geçirebilecek irade olsun. Para çok önemli değil bir idarecinin ufku geniş ise yaşadığı yerleşim yerini hizmet ettiği o Memleketi seviyor ise valla gerisi gelir. Bakın hep dedim defalarca yazdım geçmiş yıllardan günümüze Adıyaman’a kalıcı bir eser bıraktım diyen bir Vali, bir Belediye Başkanı çıksın parmak kaldırsın dedim Ama bu defa parmak kaldıracak bir Vali var oda ADANA’NIN Valisi Mahmut Demirtaş. Şimdi Beklentimiz Belediye Başkanı F.Hüsrev kutlu’dan güzel kalıcı hizmetler duyuyoruz Geğir çayı projesini henüz görmedik Belediye başkanı bir açıklama veya bir tanıtım yapmadı bakalım beklemedeyiz eğer ki o projede hayata geçerse Adıyaman Doğudan Batıdan derin nefes alacak işte yaşam bu diyeceğiz.
Ha bunlar olursa yeterlimi hayır. Adıyaman Valiliğinin çok görevleri var Belediyenin çok görevleri var inşallah el ele vererek Adıyaman’ın ufkunu açacak güzel projelere imza atarlarsa bizlerde gelecekte hep bu Kurumların başındaki yöneticilerden bahsederiz Adıyaman halkı da onlara dua eder ama hizmet bırakmazlar ise beddua alırlar, arkalarından kötü yorumlar yapılır bununda vebali ağır olur. Bir ilin yöneticilerinin sorumluluğu çok fazla. İşte bu düşünceyle çalışmaları dileğimle Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum Adıyaman Siyasete verdiği desteğin asla karşılığını almıyor Adıyaman devletine bayrağına sahip çıkan bir halka sahip her daim en kötü günde devletinin yanında oldu işte Devletin en üst düzeydeki Başkanından tutunda en alt siyasi kademelerdeki yöneticiler Adıyaman için bir şeyler yapmanın zamanı geldiğini asla unutmamalılar.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı