18 Mayıs 2019 23:39
-A +A
Kemal Öner

Ben İnandım Siz Yapacaksınız

31 Mart 2019 öncesi hep yazdım, çizdim ve Adıyaman’a güneş bir başka doğacak dedim. 1 Nisan sabahı uyandık Adıyaman’a güneş bir başka doğdu.

Bu güneş AK yüreklerin çalışmalarının semeresiydi. Bu güneş Adıyaman’ın en inançlı, en saygın, en mütevazi ve sayılı insanlarından ilk sıralarda gelen Dr. Süleyman Kılınç’ın Adıyaman Belediye Başkanı seçilmesiydi. Bu halk inandı, bu halk güvendi. Son 15 yılda BELEDİYECİLİK hizmetleri içerisinde kayda değer bir çivi çakılmayan Adıyaman’ın, Adıyamanlıların son umudu, hizmet bekledikleri, haksızlık, usulsüzlük, cüzdanını düşünmeyen olan karakterli bir şahsiyetin Adıyaman’a şehri emin olarak işin başına geçmesiyle her kesimin tek beklentisi ADIYAMAN artık şehir olacak, oldu.
Dr. Süleyman Kılınç ve çekirdek ekibine baktığımızda güzel kişilerden oluşuyor. Tabii ki şunu da söylemem gerek birkaç kişi hariç…Yorum yapmak kesin konuşmak için daha çok erken ama ben, Başkan Kılınç ve bu ekibine güveniyorum. Niye güveniyorum? Görevi devir aldılar, koltuklarına oturdular. Belediyenin içerisinde sadece koltukları işgal eden, iş yapmayan, hep bana diye yıllarca ahbap çavuş ilişkileriyle çeşitli müdürlükleri kendi menfaatleri, çıkarları, eş dost akrabalarını koruyup kollayan başkan yardımcıları, müdürleri pasifize ederek işi ehline teslim edip kolları sıvayarak hizmete koyulmaları gelecek için umut verici diye düşünüyorum.
Şimdi bakın benim yılardır beklediğim, eleştirdiğim cadde ve sokaklardaki kaldırım işgalleri vardı. Bu kaldırım işgalleri şahsen benim canımı acıtıyordu. Neden mi? Bakın zaten Adıyaman’ın kaldırımları dar bu nedenle vatandaşlarımızın ve kadınlarımız bebek arabalarıyla kaldırımlardan rahat yürüyebilmeleri için kaldırım işgalleri mutlaka engellenmeliydi. Maalesef geçmişteki ESKİYEN belediye başkanları açık net bir şekilde bu halka basın aracılığıyla gerek TV kanallarında söz verseler de Adıyaman’ın kanayan yarası olan kaldırım işgallerini bertaraf edemediler. Gerçi etmek için iradelerini ortaya koyamadılar. Günü birlik görev yaptılar. Sosyal Belediyecilik anlayışı dediler ve konser, tiyatro vs. çan çun tan tunla yılları boşa heba etiler. Peki, kim kaybetti? Tabii ki yine ADIYAMAN HALKI kaybetti.
Gelelim esas konuya, Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gönderilen bir yazıyı geçen hafta birkaç esnafta gördüm. Adıyaman genelinde tüm cadde ve sokaklardaki esnafları resmi tebligat yapılmış. Sanırım 15 Mayıs itibariyle hiçbir esnaf kaldırımlara eşya, masa vs çıkartıp koyamayacak, koyduğu takdirde belediye en yüksek derecede cezai müidelerle karşılaşacaklarını beyan etmiş.
Tabii ki bu beni ve vatandaşları memnun etti ancak ben öyle düşünüyorum ki birçok esnaf kardeşimiz bana kızıyordur. Bence o esnaf kardeşlerimize de şunu şöyleyim sevgili Adıyaman esnafı güzel insanlar o kaldırımları sen, ben, hepimiz kullanıyoruz. Lütfen kızmayalım, anlayışla karşılayalım. Belediye kanunlarına riayet edelim çünkü Adıyaman’da oluşan her güzellik bizler içindir. Sevgili arkadaşlar, ben bu konuda Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ı yürekten kutluyorum, Bu cesur kararı almış tebrik ediyorum. İnşallah bu cesur kararlarda ardı ardına devam eder çünkü her şey Adıyaman için diyoruz.
Değerli dostlar, Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’a 2 defa hayırlı olsun ziyaretine gitmek için randevu alayım dedim. Kendimi tanıtmama rağmen belediyeyi yani özel kalemi aradım. Her ikisinde de bana verilen cevap randevu vermiyoruz, akşam saatlerinde gelirsen görüşürsün cümlesi ile cevap verildi. Benimde o günlerde akşam saatlerinde gitme imkanım olmadı bu nedenle komşum, siyaseten yol arkadaşım, Sayın Başkanıma buradan kendisi ve ekibine hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, başarılar diliyorum. Benzeri yazılarımın devamı gelecek beni takip etmeye devam edin.
 
 Kemal Öner ADIYAMAN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı