17 Temmuz 2020 00:22
-A +A
Kemal Öner

Adıyaman turizmi çöküşte…

Nemrut Dağı dünyanın 8. Harikası Adıyaman için çok önemli bir tarihi mirastır. Tarih kokan bu ören yerleri özellikle Nemrut Dağı fijet tarafından altın elma ile de ödüllendirilmiştir.

Bölgedeki Adıyaman’daki başta siyasiler olmak üzere işadamları bürokratlar yeterli ilgi ve alakayı göstermedikleri için Nemrut Dağı Cendere köprüsü karakuş tümülüsü eski Kahta kalesi arsemia ve saire adeta açık hava müzesi gibi tarih kokan bir alanı kaplamaktadır. Buna rağmen yeteri kadar yerli ve yabancı turist çekemiyor. Ne yazık ki bu da nemrut'a çıkış yolları konaklama kafeleri yeteri kadar yerli ve yabancı turistlere hitap edemediğinden ve hatta en acısı bir içme suyu veya lavabolarda kullanacak suyun olmamasından dolayı çok büyük sıkıntılar olduğunu ne yazık ki söylüyoruz yazıyoruz. Tabii ki Adıyaman'ı bölgeye Ülkeye dünyaya iyi tanıtamamanın sıkıntısını çekiyoruz. Ne yazık ki son yıllarda da yerli ve yabancı turistlerin gelmeme nedenlerini gördüğümüz sıkıntılara sıkıntılardan dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. İşte Nemrut dağı'nın eteğinde zirveye yakın bir noktada kara kara Türk Köyü mevkiinde aynı zamanda Karadut Köyünde iş adamı Abuzer Aydın Turizme katkı sunmak ve bundan kazanç sağlamak için nemrut dağı'nın eteklerinde çok güzel bir alanda harika çok güzel güzel bir tesis yapmış. Dağın zirvesine yakın olması, manzarası ve havasının güzelliğiyle Euphfırat Otel gerçekten güzel bir yer. Gerçekten güzel bir yer demekten öte gelen yerli ve yabancıların konaklamasında her türlü imkanı sunabilecek kapasitede bir mekan. Bu mekanı 40 yıldır işleten mekan sahibi işadamı Abuzer Aydın bey  gazeteci meslektaşlarımı bu mekanda oy Fırat otel'de konaklamalarını sağlayıp huzurlu bir ortamda ağırladılar tabii ki bizler de bu fırsatı değerlendirerek oy Fırat otelin daha da ülke çapından yurtdışından turist çekmesi için elimizden gelen gayreti göstermek için tanıtıma katkı sunmak için bu Güzel Mekanda  konaklayıp buradaki güzellikleri konforu rahatlığı serin havayı yazılarımıza  dökmeye karar verdik.
Oy Fırat otelin işletmecisi Abuzer Aydın bey ve ekibi otel personeli gerçekten mükemmel hijyenik bir ortamda müşterilerini ağırlıyorlar burada gazeteci arkadaşlarımız da en güzel şekilde ağırladılar gazeteci arkadaşlarımızın rahatı için büyük çaba gösterdiler. Buradan Euphfırat Otel sahibi Abuzer Aydın ve personellerine tüm gazeteci arkadaşlarım adına ayrıca çok teşekkür ediyorum.
Şahsın ben gazeteci yazar Kemal Öner Adıyaman’da ve bölgede uzun yıllar gazetecilik yapıyorum. Adıyaman'ın sorunlarını çok iyi biliyorum bildiğimi de iddia ediyorum. Adıyaman sanayide tarımda turizmde yani her alanda her sektörde gerek devletten gerek bölge işadamlarından Adıyamanlı işadamların hak ettiği yatırımları almadı ve alamıyor da. Tabiiki bu özellikle Turizm sektöründe geçerli. Adıyamanlı siyasiler zaten hiçbir şekilde Adıyaman'da gerek kültür turizminin gerek inanç turizminin canlanması canlı tutulması hareketlenmesi için hiçbiri bu düne kadar gayret göstermedikleri gibi hala da göstermiyorlar. Bizlerde gazeteci olarak sektörün sorunlarını biliyoruz çözümü ve çözme kavuşması için İlimizin turizmi ve kültürel gelişimine katkı sunmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden geldiği kadar daha fazla gayret göstereceğiz. İnşallah kara tut ve bölgedeki turizme yönelik yatırımların boş kalmaması için daha fazla turist çekebilmesi için aktif bir şekilde çalışıp sorunlarını gerekli platformlarda dile getirerek her köşe yazımda yazacaz biz Adıyaman sevdalısıyız bu böyle bilinmeli.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı