18 Temmuz 2018 11:39
-A +A
mustafa Işıldak

Adıyaman Sivil Toplumu Destekleme Derneği Basın Açıklaması

Yakın tarihimizdeki 27 Mayıs 1960 devrimi, 12 Mart 1971 Muhtırası, 12 Eylül 1980 ihtilâli, 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Kurulu kararı ve 27 Nisan 2007 e-muhtırasından sonra yaşatılan 15 Temmuz 2016 menfur darbe girişiminin ikinci yıl dönümündeyiz.

Verilen isimler farklı da olsa bu tarihler, hükümetlerin, muhalefet partilerine mensup olanlar da dâhil seçilmiş tüm milletvekillerinin ve dolayısıyla yüce milletimizin seçimlerde verdiği kararlarını, kısaca milli iradeyi “çöpe atarak” ülke yönetimine zorla el koyduğu veya kalkışıldığı demokrasimizin “milat” halini almış altı yüz karası olmuştur.
Bunlardan sonuncusunu, öncekilerden de aldığımız derslerle Allah’a şükür “en az zararla” atlattığımızı söyleyebiliriz. Bu başarıyı, darbe girişimine karşı duran asker ve polislerimizle birlikte Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla da kendimizi ve demokrasimizi koruma refleksi ile “meşru müdafaa halinde” sokağa dökülen, tankların önüne yatan sivil vatandaşlarımıza, gazilerimize, adlarını gönüllerimizle birlikte kamu kurumu binalarında yaşattığımız aziz şehitlerimize, “Hürgeneraller”e borçluyuz. Bu vesile ile artık bu tür maceralara tepkisiz kalmayacağımızı, sadece vatan bekçiliği konusunda değil anayasa ve demokrasi bekçiliği konusunda da “büyük millet” olduğumuzu bütün dünyaya göstermiş bulunmaktayız.
Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin gösterdiği kahramanlıkla yeni bir destan yazdığı 15 Temmuz ile devletimizin kuruluşu, bekası ve halkımızın huzuru için tarihimiz boyunca canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman şehit aileleri ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Allah, bir daha 15 Temmuz’ları yaşatmasın!
Mustafa Işıldak Adıyaman Sivil Toplumu Destekleme Derneği Başkanı 

Anahtar Kelimeler : Adıyaman, Işıldak, STK,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı