12 Eylül 2017 22:16
-A +A
Kemal Öner

Adıyaman MHP’de Neler Oluyor...

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gördüğüm bir haber beni şok etti. Adıyaman Milliyetçi Hareket Partisinin bel kemiği Mustafa Gündoğan ve bir grup yol arkadaşı partide ki görevlerinden istifa etti.

Sosyal medyada ki paylaşımlardan Gündoğan’ın istifasını görünce şoka uğradım. Çünkü Mustafa Gündoğan ve beraberinde yol arkadaşlarının istifası bir anda Adıyaman gündemine oturdu. Çünkü Gündoğan MHP’ye gönül vermiş canını, malını adamış bir siyasetçi genç kardeşimizdi.
 Başkan Mustafa Gündoğan MHP Adıyaman İl Başkanlığının bel kemiği ve partinin önde gelen sesiydi. Genç siyasetçilerin istifasının arkasında neler var tam olarak bilmiyorum ancak Başkan Yardımcılığından istifa eden Gündoğan ile telefonda görüştüğümüzde birkaç haklı nedenini anlattı.
MHP içerisinde bulunan Gündoğan ve onun çalışma arkadaşları davasına sahip çıkan, samimi, çalışkan, fedakar, ehil ve başı dik insanlar. Eğer Milliyetçi Hareket Partisi böyle insanları kaybetmeye devam ederse erir ve biter.
 Ve son olarak eklemek istediğim MHP Adıyaman İl Başkanlığı büyük bir kan kaybı yaşadı.  Bundan sonra belinin doğrulması zor.
 Gündoğan’ın istifasını sunarken yaptığı açıklama; “MHP Genel Merkezinin takınmış olduğu tavır, antidemokratik davranışlar, ülküsünden uzaklaşan yönetim anlayışı, ilerleyici ve kapsayıcı bir tutum yerine küçük olsun benim olsun prensipleriyle hareket edilmesi ve bu olumsuzlukların eleştirilmesi ve düzeltilmesinde aciz alt tabakadan, umursamaz tavırlarından şahsım adına rahatsızlık duymaktayım. Töresinden, hedeflediği ideolojisinden, ebedi başbuğumuz Alparslan Türkeş’in çizgisinden kendi misyonu ve ritüellerinden uzaklaşarak kendisine gönül bağıyla bağlı olarak milyonlarca ülkücünün serzenişine sağır ve bu değerleri hiçe sayan üslup ve tavırlardan vicdanımız rahatsızlık duymaktadır. Türk Milliyetçileri ve ülkücüler bu kadar ağır yara almışken sadece seyirci kalmak, yapılan zulme ortak olmamak adına bu haksızlığa karşı duruş sergilemek için şuanda bulunmuş olduğum İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum.” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı