Veliler Bu Habere Dikkat!

Birinci tur aşılama kampanyası kamsamında çelikhan merkez, pınarbaşı ve tüm köy ve mezralarda toplam 0-59 ay yaş arlığındaki 1396 çocuğun 2. tur aşı kampanyasına başlanmıştır.

Çelikhan Hit: 1778 / Yorum: 1 / 17 Şubat 2014 15:07
Veliler Bu Habere Dikkat!
-A +A

Çocuk Felci Destek Aşılama Kampanyası kapsamında birinci tur aşılamanın 23-29 Aralık 2013'te yapıldığını anımsatan Dr.M.emin DOĞAN şunları kaydetti: 

Birinci tur aşılama kampanyası kamsamında çelikhan merkez, pınarbaşı ve tüm köy ve mezralarda toplam  0-59 ay yaş arlığındaki  1396 çocuklar aşılandı.

"İlimizin de içinde bulunduğu 4 ilde (Adıyaman,  Malatya,Kahramanmaraş, Osmaniye) ilk turda aşılanan bebek ve çocuklarımızın ikinci tur destek aşılaması, 17-23 Şubat'ta eş zamanlı olarak yapılacaktır. Dünya Sağlık Örgütü'nün ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı'nın görüşleri doğrultusunda, ilçemizdeki aileler, rutin hizmetler çerçevesinde önerilen aşı takvimine ek olarak kapı kapı dolaşılarak uygulanacak Çocuk Felci Aşı Günlerinde çocuklarının aşılarını mutlaka yaptırmalılar. herhangi bir sebeble evde bulunmayan veya ulaşılamayan aileler aile hekimlerinde kurulmuş olan istasyonlarda aşılarını yaptırabilirler."

Dr.M.Emin DOĞAN

İlçe Sağlık Müdürü

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : çelikhan, aşı, felç,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

vatandaş

15:46 21 Şubat 2014

ev ev dolaşarak çocuk arayıp aşılamak zor iş valla... Ellerinize sağlık
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı