Vali Demirtaş’dan Kaymakam Kaya’ya Ziyaret

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesini ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş ilçe Kaymakamı Adem Kaya tarafından sıcak karşılandı.

Çelikhan Hit: 1570 / Yorum: 0 / 31 Ekim 2014 15:19
Vali Demirtaş’dan Kaymakam Kaya’ya Ziyaret
-A +A

           Çelikhan Hükümet Konağı önünde Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Mustafa Bulut ve ilçe yöneticileri tarafından karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, Çelikhan ilçesine yeni atanan Kaymakam Adem Kaya’ya yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek, başarılar diledi.
           Kaymakam Adem Kaya “iki yıldır gecikmeli olan ve halen yapılamayan TOKİ konutlarının yapılması için ihale aşamasında olduğunu belirtti. 1994 yılında İlçe Emniyet Amirliği olarak hizmete sunalan bina depreme dayanıklı olmadığı nedeniyle yeni bir binanın yapılması için gerekli alt yapının oluşturulması gerekmektedir. ilçenin 4 km uzaklığında bulunan Jandarma binasının 2 Şubat 2015 yılında İlçe Bölük komutanlığına teslim edilmesi gerekmektedir. 1954 yılında ilçe olan Çelikhan ilçemizde yapılan mevcut hükümet konağı binasının yenilenmesi ve yeni bir binanın yapılması için gerekli ilçe sorunları Adıyaman Valisi Mamut Demirtaş’a” iletti.
            Coğrafi yapısı itibarı ile bu bölgenin dağlık bir arazi yapısına sahip olduğu dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Bulut “ilçenin tek geliri tütün ve tütünden başka hiçbir alternatifin olmadığı görülmektedir. İlçe ekonomisine katkı sunması için belediye olarak farklı projeler üretilerek ilçe için gerekli hizmet çalışmalarını yapacağını belirtti. Eğitim alanında ise İlçemizde kaliteli eğitimin verilmesi için yoğun bir çaba göstereceğini” söyledi.
           Vali Mahmut Demirtaş, Çelikhan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle birlikte Çelikhan esnafını ziyaret etti. Çelikhan ilçesinin her yönüyle örnek bir ilçe olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Çelikhanlı vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Çelikhan ilçemiz sahip olduğu iklim ve doğasıyla en güzel ilçelerimizden bir tanesi.  Her fırsatta ilçelerimizi ve köylerimizi ziyaret ederek, buradaki kamu yatırımlarımızı ve gelinen noktayı bizzat yerinde görerek takipçisi oluyorum. Çelikhan ilçemizin de sorunlarının giderilmesi noktasında yoğun gayret sarf ediyoruz” dedi.
  
www.celikhanajans.com

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı