Ulubey: Etnik kökenleri tartışıyor olmamız çok acı bir kayıp

Siyasetçi Yazar Fatma Ulubey, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Alevi söylemlerine tepki göstererek, 21. yy da etnik kökenlerin tartışılması çok acı bir kayıp olduğunu söyledi.

Siyaset Hit: 382 / Yorum: 0 / 10 Haziran 2022 23:00
Ulubey: Etnik kökenleri tartışıyor olmamız çok acı bir kayıp
-A +A

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin, "Alevi olması benim açımdan bir engel değil, çünkü ben tanıyorum, ilkelerini biliyorum. Ancak siyasette maksat kazanmaktır. Türkiye'deki genel objektif açısından baktığımda bir çekince görürüm. Türkiye'nin yüzde 65'i yüzde 70'i muhafazakar profil çiziyorsa, ona hitap edebilen, farklı bir isimle çıkılır" ifadelerini kullanmıştı.
"Etnik kimlikleri suç olarak sunarak siyasete dahil edenleri kınıyorum"
Tür ayrıştırıcı beyanlarda bulunması ülke ve insanlığa yapılacak en büyük kötülük olduğunu ifade eden Siyasetçi Yazar Fatma Ulubey,"21. yy da Etnik kökenleri tartışıyor olmamız çok acı bir kayıp.  Etnik kimlikleri suç olarak sunarak siyasete dahil edenleri kınıyorum.  Yüce Allah buyuruyor ki ," Ben isteseydim tek tip bir ümmet yaratırdım ama farklı farklı yarattım diyor. Farklı inanç ve farklı siyasi görüşlerimiz olacak tüm bunların toplamı demokrasi ile bir arada kardeşçe yaşama kültürüdür. Kaldı ki; Politika ilkeler üzerinden yapılmalıdır.  Adaletsizliğin, yoksulluğun, hukuksuzluğun, eşitsizliğin yaşandığı dönemde ülkeyi yönetenlerin umutsuzluğa çare olacağı yerde bu tür ayrıştırıcı beyanlarda bulunması ülkemize ve insanlığa yapılacak en büyük kötülüktür.  Duruşumuz ve tavrımız nettir."şeklinde konuştu.

PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı