Tutdere’den Bakanlığa "Çürük" Çağrısı: Kartal’daki Acı Adıyaman’da Yaşanmasın Sorusu-Videolu Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, meclis genel kurulunda Mara ve Musalla mahalleleriyle, Altınşehir Kooperatifi için verilmiş çürük raporu olduğunu hatırlattı.

Siyaset Hit: 583 / Yorum: 0 / 14 Şubat 2019 22:15
Tutdere’den Bakanlığa "Çürük" Çağrısı: Kartal’daki Acı Adıyaman’da Yaşanmasın Sorusu-Videolu Haber
-A +A

Tutdere, meclis genel kurulunda Adıyaman Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na çağrıda bulundu. Mara ve Musalla mahalleleriyle, Altınşehir Kooperatifi için verilmiş çürük raporu olduğunu hatırlatan Tutdere, sözü verilen kentsel dönüşüm projelerinin henüz Kartal’da yaşananların acısı tazeyken hayata geçirilmesini talep etti
Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda Adıyaman Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na seslenerek, hakkında çürük raporu da bulunan ve yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Mara ve Musalla mahalleleri ile Altınşehir kooperatifi için söz verilmiş fakat icraate geçilmemiş olan kentsel dönüşüm projelerinin başlaması için çağrıda bulundu.
-"YÜZLERCE ÇÜRÜK BİNA VAR"
Tutdere, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve hükümet sürekli kentsel dönüşüm projeleriyle övünürken, birinci derece deprem bölgesi olan Adıyaman kentsel dönüşümde de unutuldu, Adıyaman hakettiği yerde değil. Daha önceleri kentsel dönüşüm kapsamındaki projelerin hayata geçirileceği açıklanan Musalla, Mara mahalleleriyle, Altınşehir Kooperatifinin bulunduğu alanlarda kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirilemedi. Bu bölgelerde özellikle oturulamaz ve çürük raporu bulunan yüzlerce konut bulunmaktadır." dedi.
-“KARTAL’DAKİ ACI BURADA YAŞANMASIN”
İstanbul’un Kartal ilçesindeki binanın çökmesiyle 21 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Tutdere,“Bu acıların bir daha yaşanmaması adına buradan Adıyaman Belediye Başkanı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na çağrıda bulunuyorum; Mara ve Musalla mahallesiyle, Altınşehir Kooperatifinin bulunduğu bölgede kentsel dönüşüm projelerinin acilen hayata geçirilmesi ve buradaki insanların mağduriyetinin giderilmesini talep ediyorum.” ifadelerini kullandı. 
Tutdere, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Söz konusu alanda bulunan konutlar, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi kanunu ve ilgili mevzuatı gereğince riskli alan çalışmaları projeleri tamamlanıp 18 Mayıs 2016 tarihinde Adıyaman Belediyesi’ne resmi başvuruları yapılmıştı."

PHA
 

Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı