Tutdere: Tütünle İlgili Konuştu

CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere 31 Mart seçimleri için Çelikhan’a bağlı CHP Pınarbaşı Beldesi Belediye Başkanı Adayı Mahmut Alan için destek istedi.

Çelikhan Hit: 1041 / Yorum: 0 / 21 Mart 2019 16:59
Tutdere: Tütünle İlgili Konuştu
-A +A

CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İl Başkanı Deniz Çakmak, İl Başkan Yardımcısı Ali Kutan, İlçe Başkanı Kamber Sucu, Pınarbaşı Beldesi Belediye Başkan Adayı Mahmut Alan, İl Genel Meclisi Üyesi Adayları Abuzer kaplan, Hüseyin Bozduman ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile beraber Çelikhan’ın Pınarbaşı Beldesinde esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşla bir araya geldi.
Tutdere, seçim çalışmaları kapsamında İlçeye bağlı Pınarbaşı Beldesi, Aksu, Recep, Şahverdi köylerini ziyaret ederek seçim çalışmalarını sürdürdü.
CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“AK Parti hükümeti 2 yıldır Adıyamanlı tütün üreticilerinin hayatını karartmış, geleceklerini katletmiştir. Defalarca Meclis Genel Kurulunda Adıyamanlı tütün üreticisi kardeşlerimin çektikleri sıkıntıları anlatmama rağmen ne ilgili bakanlık ve nede kabineden tek bir bakan bu sıkıntılara empati kurarak yanaşmadılar ve bunları kaderleriyle baş başa bıraktılar. Geçenlerde AK Partili Adıyaman Milletvekili Çelikhan İlçemize gelmiş doğalgaz müjdesini veriyor. Sanki çiftçinin aklıyla dalga geçiyor. İki yıldır tütünü satamayan, evine ekmek götüremeyen insanlar bu insanlar değil de başkalarıdır. Parası olmayan vatandaşın evinin önüne doğalgazı getirsen de onu kullanacak parası yoktur. Her zaman söylüyorum Türkiye üretimle bu ekonomik badireyi atlatır. Bunun yolu da çiftçiye sırt çevirmek değil destek olmaktır” dedi.
-CHP İKTİDARINDA ÜRETEN BİR TÜRKİYE OLACAĞIZ?
Tutdere, “CHP iktidarında üreten bir Türkiye olacağız ve tüm çiftçilerimiz gibi Adıyamanlı tütün üreticileri de hiçbir sıkıntı duymaksızın ürünlerini satacak, evlerini gönül rahatlığıyla geçindireceklerdir. Soğan, Domates, Biber üreticisine sırt çeviren AKP İktidarında bu gün bir kilo biber 20 lira olmuşsa bu hep yanlış tarım politikasından yada bazılarına rant kazandırmaktan başka bir şey değildir. Türkiye tarıma elverişli bir Ülke olmasına rağmen bütün tarım ürünleri fiyat noktasında el yakıyorsa bunun tek sebebi 17 yıldır Ülkeyi tek başına yöneten AKP iktidarıdır” Şeklinde konuştu.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı