Tutdere: Tütün Üreticilerinin Sesi Olmaya Devam Ediyor

Sarmalık tütüne ÖTV indirimi yapılması hakkında konuşma yapan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, tütün üreticilerinin sesi olmaya devam ediyor.

Siyaset Hit: 920 / Yorum: 0 / 21 Kasım 2018 22:45
Tutdere: Tütün Üreticilerinin Sesi Olmaya Devam Ediyor
-A +A

24 Haziran 2018’de yapılan genel seçimlerden sonra Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili seçilen Av. Abdurrahaman Tutdere, tütün konusunu meclis genel kurulunda sürekli gündeme getirerek tütün üreticilerinin içinde bulundukları sıkıntıların giderilmesi için hem TBMM’yi bilgilendiriyor ve hem de iktidar partisinden tütün üreticilerinin mağduriyetlerinin ne şekilde, ne zaman ve nasıl giderileceği hakkında sorular yönelterek sessiz çoğunluğun gür sesi olmaya devam ediyor. 
Son olarak 13 Kasım da meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada da ilgili bakanlığın tütün konusunda üreticiler lehine bir düzenleme yapılması gerektiğini ilgili bakanlığın bu düzenlemeyi yapıp yapmadığı hakkında iktidar partisine sorular yöneltti.
Yaklaşık iki yıldır Adıyamanlı tütün üreticilerinin ürünlerini satamaz duruma geldiklerini hemen hemen tüm çiftçi ailelerinin borçlanarak yaşamlarını sürdürdüklerini bunun müsebbibinin de AK Parti iktidarının olduğunu hem tütüne yasal bir zemin getireceklerini söylediler. Ama bir türlüde bu yasayı çıkartmayarak çiftçileri canlarından bezdirdiklerini ifade etti.

Haber: Çelikhan Ajans

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı