Tutdere: biz siyaset yapmak için değil, çiftçilerin hakkını savunmak için geldik

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere ile beraber CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba öncülüğündeki CHP heyeti İlçeyi ziyaret etti. Tutdere: “1 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan ve tütün üreticilerine hapis cezası öngören yasa tasarısının ertelenmesi ve çiftçilerin hakkını savunmak için buradayız” dedi.

Çelikhan Hit: 564 / Yorum: 0 / 21 Haziran 2021 22:16
Tutdere: biz siyaset yapmak için değil, çiftçilerin hakkını savunmak için geldik
-A +A

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrehman Tutdere yaptığı konuşmada 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan ve tütün üreticilerine hapis cezası öngören yasa tasarısının ertelenmesi için yaptıkları çalışmalar hakkında ilçe halkını bilgilendirdi.
Tutdere yaptığı açıklama şunları kayditti:
“Adıyaman’daki bütün ilçelerini dolaşıyorum ama Çelikhan’ın gönlümüzdeki yeri başkadır. Çelikhan alın teri ile hakkını kazanıyor. Misafirperverliğinin yanında yazın sıcağında kışın soğuğunda büyük bir emek ve mücadeleyle yaşamlarını sürdüren onurlu insanların yaşadığı bir ilçedir. benim yanımda her zaman çok farklı bir yeri vardır. Buranın insanlarının misafirperverliği Türkiye’ye her zaman örnek olmuştur. İnşallah bundan sonra aynı şekilde devam eder. Ben milletvekili seçilmeden öncede ve şimdide Adıyaman’ın adeta milletvekili gibi büyük bir gayret gösteren emekçi dostu, tütüncü dostu Sayın Genel Başkanımız Veli Ağbaba’yı bu mücadeleden dolayı kensine teşekkür ediyorum”dedi.
Tutdere konuşmanın devamında: “Benim gibi yüzlerce gencin tütün parasıyla okuyup memleketine ve Ülkesine hizmet ediyorlar. Yüzyılladır atalarımızın, dedelerimizin, yetiştirdiği bu ürün ile bu toprakların insanları bununla hayat sürdüler. Son yıllarda AK Parti iktidarı çiftçinin bu hayatını yok etmeye çalışıyor. Hepimizin tek geçim kaynağı olan tününü yasaklamaya üreticisinde hapise atmak için son yıllarda büyük bir çaba sarf ediyor ve bunu yasal bir zemine oturtturtmak istiyor. Bu topraklarda tütünü yasaklamak hayata çizgi çekmektir. Bunu bildikleri halde birkaç şirkete rant sağlamak için bu hayatları umursamıyorlar ve bildiklerinde inat ediyorlar. Burada yalnız ben değil 140 milletvekili arkadaşım daha bu coğrafyanın acısını bildiği için gece gündüz çalışıyorlar ve sizlerde yaptığınız bu çalışmalara sosyal medya üzerinden şahitsiniz. Çünkü bizler biliyoruz ki çiftçi ailelerimiz bu tütün parasıyla zenginleşmiyorlar zar zor ailelerini geçindiriyorlar. Tütüne yasak getirmek hapis cezası getirmek bölgenin tamamını ırgat duruma düşürür, bunu bildiğimiz için tütün üzerindeki yasakların ve cezaların kaldırılması için bundan sonrada aynı azim ve kararlığı göstereceğiz. Çiftçi kardeşlerimiz tarlada akşama kadar çalışıyor akşam dinlenmesi gerekirken bu tehdit yüzünden uykuları kaçıyor. Dünyanın hangi bölgesinde çiftçisine böyle zulmeden bir iktidar var. Ama AKP dört yıldır ısrarla bu zulmü devam ettirmek istiyor. Bir emekçi kardeşiniz olarak Allah’ın izniyle bu yasanın yasalaşmasının önüne geçeceğiz” dedi.
 
 Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı