Tutdere:"Adıyaman Raporunu Genel Merkezimize Sunduk"

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, parti binasında partililer ile bir araya gelerek seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Siyaset Hit: 614 / Yorum: 0 / 20 Ocak 2019 14:20
Tutdere:"Adıyaman Raporunu Genel Merkezimize Sunduk"
-A +A

Seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, partililer ile bir araya gelerek 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim çalışmalarını değerlendirdiler.

Adıyaman'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın katılımı ile gerçekleştirilen programda CHP İl Başkanı Deniz Çakmak, açılış konuşmasını yaptı.
Daha sonra  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, ülke genelinde ekonomik sıkıntılar olduğunu ve bundan en çok Adıyaman'ın zarar gördüğünü vurguladı.

-"ADIYAMAN RAPORUNU GENEL MERKEZİMİZE SUNDUK"
Gölbaşı'nda aday tanıtım programı gerçekleştireceklerini belirten Tutdere, şunları söyledi:
"Bugünkü ve yarınki çalışma programımız öğleden sonra Gölbaşı'nda aday tanıtım programımızı gerçekleştireceğiz. Yarında Besni'de adaylarımızı kamuoyuna açılayacağız. Tabi bundan önce birkaç şey söylemek istiyorum. Ülkemizde şuanda hepinizde takip ediyorsunuz. Ekonomik anlamda sıkıntılar var. Bu ekonomik sıkıntıların aşılması noktasında harici olarak bizler sahada milletvekillerimizle birlikte çalışmalar yaptık ekonomik masası olarak Türkiye genelinde bütün milletvekillerimiz gezdi. Halkımızın yaşamış olduğu mağduriyetler mağduriyetlerin giderilmesi noktasına genel merkezimiz bir çalışma içerisinde gecen hafta hatırlarsınız Samsun milletvekilimizin yaptığı gibi Adıyaman raporunu genel merkezimize sunduk. Bunun yanında tabi Adıyaman'a özgü bazı sıkıntılarımızda cevap bekliyor. Ekonomik krizden en çok etkilenen illerin başında Adıyaman geliyor. Adıyaman tarım kenti ve bu kiriz en çok çiftçiyi vurdu, küçük esnafı vurdu ve bizim gibi yoksulların ama onurlu insanların yaşadığı illerdeki gariban halkı vurdu. Ancak biz umutsuz değiliz bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi bütün teşkilatları hem önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanıyoruz hem de bu krizin aşılması noktasında halkımızla omuz omuza dayanışma içerisinde birlik beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Yerel seçimler ülkemiz ve Adıyaman'ımız için çok önemli biz bu seçimlerde özellikle 31 Mart günü Türkiye'de bir nevi demokrasi oylayacağız. Türkiye'de bütün insanlar bütün halk özellikle ülkemizi yanlış yönetenlere Adıyaman'da da ilçelerimizde beldelerimizde adaylarımızın büyük bir kısmını açıkladık. Merkeze ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Onu da netleştireceğiz inşallah Türkiye'nin bu gidişine önce Adıyaman olarak dur diyecek ondan sonra dur diyecektir."

-"EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN PROBLEMİNİ İLK BİZ ÇÖZECEĞİMİZİ SÖYLEDİK"
Emeklilikte yaşa takılanların bütün Türkiye'nin meclisin gündemine oturtturduklarını aktaran CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan,"Türkiye'nin sorunları çok. Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili parlamentoda arkadaşlarımız hep beraber çalışıyoruz. En son geçen hafta yakından izlemişsinizdir. Emeklilikte yaşa takılanların bütün Türkiye'nin meclisin gündemine oturtturduk. Emeklilikte yaşa takılanların problemini ilk biz çözeceğimizi söyledik. Dedik vatandaş çalışmış pirimini ödemiş mi? Ödemiş yılını doldurmuş mu? Doldurmuş niye bekliyorsun? Yaşa takıldı. Bu işe başlarken SSK'ya kayıt yaptırırken bunun yaş sınırı yoktu şu kadar pirim ödersen şukadar çalışırsan emekli edeceğim dedin öyle aldın işe öyle anlaştık sonradan oyun bozulur mu niye yaşını bekletiyorsun pirimi ödemiş yılını da doldurmuş bundan önce iki seçimde de seçim bildirgemizde mevcuttu hem bu seçimde de milletimiz bunu yapacak yeterlilikte parlamenter çoğunluğunu sandıkta vermedi ama başka bir şey yaptık muhalefet partisi olarak Türkiye'de milletin gündemine bunu taşıdık. Milletin bu derdini meclisin gündemine taşıdık. Ve şimdi burada diğer partilerde gittiler seçim kampanyasında seçmenlerine bu sözü vermek zorunda kaldılar. Ak Parti'de gitti bölgelerde burada da duymuşsunuzdur milletvekilleri çalışırken vatandaş sordu benim emekli meselem ne olacak? İnşallah bizi iktidar yapın çözeceğiz Milliyetçi Hayret Partisi inşallah bizi iktidar yapın çözeceğiz. Peki sizi iktidar yaptılar kulakların arkasına yattılar. Zannettiler bu birdaha gündeme gelmeyecek. Seçim bitti bir 5 sene daha aldatırız ama şunu unuttular burada Cumhuriyet Halk Partisi var. Biz sözümüzün arkasında durduk. Meclisin gündemine milletin gündemine oturturduk. O zaman ne dediler öküz öldü ortaklık bozuldu." dedi.

-"İTTİFAK DEMİYORUZ SEÇİM İŞBİRLİĞİ DİYORUZ"
Gazetecilerin Adıyaman'da ittifak adayı var mı sorusu üzerine Tezcan, şunları söyledi:
"Bu konuda görevli genel başkan yardımcılarımız var. Sayın Oğuzhan Salıcı Sayın Hüseyin Koru onlar bu süreç içerisinde bütün Türkiye genelinde sadece Adıyaman'da değil nerelerde işbirliği yapılabilir ittifak demiyoruz seçim işbirliği diyoruz hangi çerçevede yapılabilir görüşüyorlar o görüşmeler henüz tamamlanmadı. Belli bir noktaya gelindi ama tamamlanınca arkadaşlarımız açıklayacaklar. Hep beraber öğreneceğiz."

Yapılan açıklamaların ardından partililer ile yapılan görüşmede basına kapalı gerçekleştirildi.

PHA
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı