Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşaviri Çelikhan’ı Ziyaret Etti

Çelikhan İlçesini Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşavir Yardımcısı Sezer Atsan ziyaret etti.

Çelikhan Hit: 863 / Yorum: 0 / 15 Ekim 2019 18:04
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşaviri Çelikhan’ı Ziyaret Etti
-A +A

TZOB Teknik Müşavir Yardımcısı Sezer Atsan, Çelikhan Ziraat Odaları Başkanı Abdurrahman Kaya ile beraber özel bir çay ocağı işletmesinde tütün kooperatifi başkanları ve çiftçi vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi. Daha sonra Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirdağ ve Pınarbaşı Belde Belediye Başkanı Mahmut Alan’ı ziyaret ettiler.
Vatandaşların sorunlarını not alan Sezer Atsan, “bu bölgedeki tütün sorunu için birliğimiz tarafından görevlendirildik. Şuansa TZOB teknik heyeti ülkemizin dört bir tarafında dağılmış vaziyette ve çiftçimizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışma yapıyor. Söz konusu çalışmalara istinaden oluşturulacak raporları ilgili bakanlıklara sunacağız" ifadelerini kullandı.
Atsan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Çelikhan’ın coğrafi yapı itibarı ile dağlık bir bölge olması tarım arazilerinin kısıtlı olması nedeniyle kişi başına ekilebilecek arazinin bir-iki dönüm olduğunu belirtti. Bu bölgede her ne kadar organik bal aracılığı ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız varsa da İlçe’nin sosyo ekonomisinin tütün olduğunu ve tütünden başka hiçbir alternatifin olmadığını, tütündeki vergi ve kooperatif yasasının henüz meclis tarafından çıkmadığı ve bu yasanın ikinci bir sefere ertelendiğini söyledi."dedi.
Çelikhan Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Kaya, “bizleri ziyaret eden ve sorunlarımıza ortak olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşavir Yardımcısı Sezer Atsan, Adıyaman Ziraat Odası Başkanlığı Genel Sekreteri Fikret Karabiber’e ayrıca sorunlarımıza ortak olan Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirdağ’a ve Pınarbaşı Belde Belediye Başkanı Mahmut Alan’a teşekkür ediyorum. Çelikhan Ziraat Odası Başkanı olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız” dedi.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Memur-Sen Çelikhan İlçe Temsilciliğinde, Bayrağı Abubekir Siret Altın Devraldı

Memur-Sen Çelikhan İlçe…

21:26 24 Aralık 2019
Hello

Hello

18:41 29 Aralık 2019
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı