Temel Karamollaoğlu Çelikhan’ı Ziyaret Etti

SAADET Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Çelikhan İlçesini ziyaret ederek Adıyaman’da gerçekleşen 4. Olağan Kongresine katıldı.

Çelikhan Hit: 978 / Yorum: 0 / 12 Şubat 2018 14:10
Temel Karamollaoğlu Çelikhan’ı Ziyaret Etti
-A +A

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu Çelikhan ilçesinde merkez camiinde öğle namazını kıldıktan sonra ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Daha sonra cumhuriyet meydanında vatandaşlar ile bir araya gelen Karamollaoğlu burada açıklama yaparak tütün konusuna değindi.
Adıyaman Belediyesi konferans salonunda gerçekleşen Saadet Partisi Adıyaman 4. Olağan Kongresine katılan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu burada ülke gündemine ilişkin açıklama yaptı.
Kongreye Karamollaoğlu yanı sıra, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, İyi Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, Gerger Belediye Başkanı Zeynal Aslan,Adıyaman Baro Başkanı Av. Mustafa Köroğlu, Baro Başkan Yardımcısı Abdurrahman Tutdere, Saadet Partisi Çelikhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yaman, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
“Suriye’de Bir Rusya’nın Olduğu Farkında Değildik”
Afrin harekatına ilişkin açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Güneydoğumuz da sınır güvenliğimizin sağlanabilmesi için yapılan harekatlar Afrin harekatında şehitlerimizin adetlerinin artması bizi üzüyor endişelendiriyor. Şehitlerimize cenabı haktan rahmet diliyorum. Cenabı hak inşallah bu harekatın en kısa zamanda en az zayiatla neticesini almayı nasip etsin. Sınırımız da bir takım hadiseler meydana geldi. Suriye hadiseleri başlanırken Suriye’de bir Rusya’nın olduğu farkında değildik. Suriye hadiseleri başlarken Suriye’de İran’ın da olabileceği dikkate almamıştık. Suriye hadiseleri başlarken sadece ve sadece o zaman ki Amerika’nın başkanının artık Esat yürüyen bir cesettir demesiyle gaza geldik ve Suriye’yi bugün ki hale getiren dış politikayı tatbikata koyduk. Bugün başımıza gelen sıkıntı o zaman yapılan yanlışlıklardan geldi bunu unutmayalım. Gerçekleri görmezsek gerçekleri görmek toplum nezdin de bizim itibarımızı acaba zedeler mi diye endişeye kapılırsak problemleri çözemeyiz. Biz gerçekçi olmak mecburiyetindeyiz. Özellikle de iktidarlar gerçekçi olmak mecburiyetinde iktidarların ellerinde güç var. Verdikleri kararı icra etme gücüne sahipler. Ama bazen uzun müddet iktidar da kalanlar da bir bakar körlük meydana gelsin. Evinize, iş yerinize girin çıkın bir yerde kağıt parçası olsun. Onu girerken fark edip almazsanız bir hafta sonra gelirsiniz o kağıt parçası halen oradadır. Niye görmezsiniz artık. İşte aynen iktidarlar da da bu var. İlk defa bir hatayı gördüğünüz zaman o hatayı düzeltmek mecburiyetindesiniz. Eğer siz düzeltmezseniz. O zaman o hatayı görenlere kulak vermek zorundasınız. Onlar size şu gidişat yanlış diyorsa o sözün doğru olup olmadığını araştırarak ondan sonra karar vermek mecburiyetindesiniz” dedi.
Türkiye halkı huzuruna çıkıp doğru ile yanlış müzakeresini yapmaya takatimiz kalmadı diyen Karamollaoğlu, “Maalesef ülkemiz öyle bir noktaya geldi ki. Artık biz kendi söylediğimizden başka sözü işitmek istemiyoruz. Kutuplaştırılıyoruz. Kutuplaştırılmaktan medet umuyoruz. Artık Türkiye halkı huzuruna çıkıp doğru ile yanlış müzakeresini yapmaya takatimiz kalmamış. Bunu özellikle iktidar için söylüyorum. Biz bunları söylerken kendilerini incitmek, kendilerini toplum nezdinde mağdur duruma düşürmek için değil. Temel de gerçekleri görsünler ona göre politika takip etsinler diye söylüyoruz. Dost acı söyler. Onun için iktidarların her zaman hem kendi içlerinde hem de ülke safın da kendilerine yapılan ikazları mutlaka dikkate alarak yeni politikalar oluşturmaları problemleri çözmek için olmaz ise olmazdır. Dinlemiyorsanız problemi çözemezsiniz. Şuanda dünya da her ülke hasta bizim bölgemiz tam bir kargaşa içinde bunun nerden kaynaklandığını bilmezsek çözüm olmaz. Biz milletimize şunu söylüyoruz. Bugün başımıza gelenler yeni değil. Tam 120 yıllık bir geçmişi var. Biz bu 120 yıllık geçmiş görmezsek bu bölgede suni olarak getirilip yerleştirilmiş olan bir İsrail’in farkında olmazsak İsrail ne hedeflediği bilmezsek. Biz bu problemi çözemeyiz. İsrail’in bugün en önemli müttefiki Amerika Birleşik Devletleridir. Siz Amerika ile bir araya gelerek İsrail problemini çözemezsiniz. ” diye konuştu.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı