TBMM Başkanvekili Aydın, Esnaf ve İşçilerden 'Evet' Oyu İstedi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde referendum çalışmasını sürdüren TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, ilçedeki esnaf ve işçileri ziyaret edip 16 Nisan’da sandıkları “evet” oyları ile doldurmalarını istedi.

Genel Hit: 728 / Yorum: 1 / 13 Nisan 2017 11:48
TBMM Başkanvekili Aydın, Esnaf ve İşçilerden 'Evet' Oyu İstedi
-A +A

Aydın,  Kahta  Marangozlar  Sitesi'nde  esnaf ziyareti  yaptıktan sonra  ilçe  merkezinde  faaliyet  gösteren tekstil  atölyelerinde  çalışan işçilerle  bir  araya  geldi ve referandum süreci hakkında  konuşma  yaptı.
Dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri  olmayı hedefleyen bir  ülke  olduklarını söyleyen Aydın, "Son 15 yıl içerisinde  çok güzel  işler  yaptık. Fakat istiyoruz  ki bu  güzel işler, yatırımlar, demokratikleşme  çalışmaları kalıcı  hale  gelsin. Artık istiyoruz ki en büyük güç  sizin olsun, bizi  yıllarca yöneten vesayet makamların değil.  Çünkü  gücün asıl kaynağı  sizlersiniz" dedi.

"HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI MEMLEKET"
16 Nisan'da  ciddi bir  referandum geçireceklerini, bu sürecin Türkiye’nin önünü  açacak  olan bir  süreç olduğunu  kaydeden Aydın, "Bu   referandumda  herhangi  bir  partiye oy vermeyeceğiz, bu  referandum partilerin veya  kişilerin meselesi  değildir. Hepimizin ortak paydası  memleket  meselesidir, bu kaygı ile  hareket ediyoruz, bu ülkeyi geleceğe  taşımaya çalışıyoruz. Geçmişi  unutmamalıyız, yaşadığımız  sancılı  günlerde  ekmeğin karneye  bağlandığı, gazyağı  kuyruklarının olduğu  o günleri unutmamalıyız" diye konuştu. 
Anketlerde  evet  oylarının yüksek  olduğunu  fark eden Avrupa'nın hemen çark etmeye başladığını kaydeden Aydın, "Artık  eski Türkiye’deki darbeler, krizler, kaoslar, sıkıntılar, mağduriyetler  tarihin karanlık sayfalarında  yer  alacak. Bunun için gençlerimize  güvenmeyenlere   gençlerimiz  büyük bir  ders  verecek. Artık gençlerimizin önü açılacak, çünkü  bu ülkenin geleceği  gençlerdir. Onun için seçilme  yaşını  18’e  düşürüyoruz. Biz  eğer  gençlerimizi  silah altına alıyorsak, bu ülkeyi vatanı, toprağı  emanet ediyorsak   bu gençlere de  neden seçilme hakkı vermeyelim"
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Vatandaş

22:17 13 Nisan 2017

Çelikhan Adıyaman yolundan ses seda yok. İyi ama madem öyle neden 2 yıl önce müjde diye haberi verip insanları ümitlendiriyorsunuz ki.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı