Siyasetçi Halkına Yalan Söylememeli Ve Halkını Aldatmamalı

AKP’nin tek başına iktidarda olduğu Kasım 2002-Mayıs 2008 tarihleri arasında 6 yıl boyunca GAP Eylem Planı kapsamında Adıyaman’da yapılması öngörülen barajlar ve sulama projeleri ile ilgili hiçbir işlem yapılmadı. GAP’a bir çivi çakılmadı, taş üstüne konulmadı.

Türkiye Hit: 1793 / Yorum: 0 / 21 Mart 2014 12:21
Siyasetçi Halkına Yalan Söylememeli Ve Halkını Aldatmamalı
-A +A

         Başbakan Erdoğan’ın Mayıs 2008’de açıkladığı yeni GAP Eylem Planı’nda Gömikan Barajı, Büyükçay Barajı ve sulama projesi, Besni Barajı, Atatürk Baraj Gölünden Pompaj sulama projesi (Samsat Pompaj sulaması II. Kısım sulaması, Bebek-1 ve Aslanoğlu sulama projeleri proejeleri) iptal edildi. Nisan 1989’da uygulamaya konulan GAP Eylem Planı ile Adıyaman’da sulanması öngörülen 107 bin hektar alan, 58 bin hektara düştü.
        Kasım 2002-Mayıs 2008 arasında olduğu gibi, Haziran 2008-Mart 2004 tarihleri arasında da, GAP Eylem Planı kapsamında Adıyaman’da yapılması öngörülen barajlar ve sulama projeleri ile ilgili hiçbir işlem yapılmadı. GAP Eylem Planı kapsamında Adıyaman’da taş üstüne taş konulmadı. GAP Eylem Planı kapsamında Adıyaman’da yapılması öngörülen barajlar ve sulama projeleri ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadı ancak AKP Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın ve Mehmet Erdoğan, Haziran 2008-Mart 2014 tarikleri arasında 6 yıl boyunca, iptal edilen barajlar ve sulama projeleri ile ilgili sürekli açıklamalar yaptılar. İptal edilen sulama projelerinin yapılacağını söylediler. Gözlerinin içine baka baka Adıyaman halkına yalan söylediler ve Adıyaman halkını aldattılar.
         AKP’nin iktidarda olduğu Kasım 2002-Kasım 2013 tarihleri arasında GAP Eylem Planı kapsamında Adıyaman’da yapılması öngörülen Barajlar ve sulama projelerinin durumu ile ilgili belge ve bilgiye dayanan bir çalışma yaptım. Çalışmayı; “AKP ile Adıyaman’da Ne Değişti? Erdoğan Ne Söz Verdi Ne Yaptı” adıyla, Kasım ayında yayınladım.  Kitabı, AKP Adıyaman milletvekilleri, Adıyaman yerel basını ile paylaştım. 
Haziran 2008-Mart 2014 tarihleri arasında AKP Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Mehmet Erdoğan ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun GAP Eylem Planı kapsamında Adıyaman’da yapılması öngörülen barajlar ve sulama projelerine yönelik açıklamaları, bu açıklamaların gerçekleşme durumu ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2014 yılı yatırım programında yer alan barajlar ve sulama projelerine yönelik “GAP Eylem Planı Sulama Projeleri Adıyaman Serüveni” başlığı altında Ocak 2014 tarihinde Adıyaman yerel basını ile paylaştım. 
         Ocak 2014, Mart 2014 Mercan Televizyonu’nda canlı programa katıldım. Canlı yayında barajlar ve sulama projelerinin durumlarını, Ahmet Aydın, Mehmet Erdoğan ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, barajlar ve sulama projeleri ile söylediklerini anlattım. Ahmet Aydın ve Mehmet Erdoğan’ın yalanlarını ve Adıyaman halkını aldatmalarını bilgi ve belgeye dayalı olarak ortaya koydum.  
Ahmet Aydın, 15 Mart 2014 günü Gölbaşı ilçesinde AKP seçim bürosunda yaptığı konuşmada:
         “Buralarda gezen birileri kandırmaya çalışıyor. Kusura bakmasın onun köyünün kanalizasyonunu da bu AK Parti yaptı. Kendisi Besni Kesmetepeli, bilirsiniz eski milletvekillerimizden. Dolaşıyormuş Çetintepe barajı yalan, Koçali Barajı yalan diyormuş. Maalesef bunların gözleri vardır görmezler, kulakları vardır duymazlar. Daha geçtiğimiz yaz Çetintepe Barajı’nın temelini hep beraber burada atmadık mı? İşte Çetintepe üretim, istihdam sağlayacak, işsizliği giderecek. Gölbaşı kalkınacak. OSB’de yeni yatırımlar gelecek. Koçali barajının, halesi yapıldı, Adıyaman’ı kalkındıracak. İşte hep birlikte icraat bakalım diyorum. Bunlar yapmadıkları gibi bizim yaptıklarımızı da nankörlükle ret ediyorlar. Sen ret etsen de istemesen de bunları yapmak millete bizim boynumuzun borcu” demiş. (Gölbaşı Güncel Sitesi- 15 Mart 2014) Koçali Barajı’nın ihalesi yapılmadı. İhalesi yapılsaydı temeli atılırdı. Bunu bütün Adıyaman halkı biliyor. 6 yıl boyunca yüzü kızarmadan utanmadan Adıyaman halkına yalan söyleyen, Adıyaman halkını kandıran Ahmet Aydın, ortaya koyduğumbelgelere karşın halka yalan söylemeye ve halkı kandırmaya devam ediyor.
          Ayrıca ben Koçali Barajı, Çetintepe Barajı yalan demedim. Herhangi bir yerde söylenmiş böyle bir sözüm yok. Ama ben Ahmet Aydın ve Mehmet Erdoğan Koçali ve Çetintepe Baraşları ile ilgili verdikleri bilgi doğru değil dedim. Halka yalan söylüyorlar halkı aldatıyorlar dedim. Söylediklerimi de belge ve bilgiye dayandırdım. 
         Ama ben yine de Ahmet Aydın’ın kutluyorum. Kendisi Besni Kesmetepe’li olan eski milletvekili diyerek beni eleştirirken, benim iddialarımın yalan olduğuna dair, ortaya belge ve bilgi koyamadı. Ayrıca da 6 yıl boyunca projeleri bitti hemen ihaleye çıkacağız ve yapacağız dediği Gömikan Barajı’ndan, Büyükçay Barajı’ndan, Besni Barajı’ndan Atatürk Barajı Pompaj sulama projelerinden (Samsat Pompaj sulaması II. Kısım sulaması, Bebek-1 ve Aslanoğlu sulama projeleri) hiç söz etmedi. Gömikan Barajı’ndan, Büyükçay Barajı’ndan, Besni Barajı’ndan Atatürk Barajı Pompaj sulama projelerinden (Samsat Pompaj sulaması II. Kısım sulaması, Bebek-1 ve Aslanoğlu sulama projeleri) hiç söz etmeyerek, bu baraj ve sulama projelerinin Başbakan Erdoğan’ın Mayıs 2008’de açıkladığı yeni GAP Eylem Planı ile iptal edildiğini kabul etti. Umarım bundan sonra halkı adatmaya ve halka yalan söylemeye devam etmez.

Celal Topkan
ctopkan@hotmail.com
05326862003
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı