Şevket Alagöz Ziraat Odası Başkanlığına Aday Oldu

3 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan Adıyaman Ziraat Odası seçimleri öncesinde Şevket Alagöz, adaylığını açıkladı.

Adıyaman Hit: 392 / Yorum: 0 / 2 Şubat 2019 00:53
Şevket Alagöz Ziraat Odası Başkanlığına Aday Oldu
-A +A

Ziraat Odası Başkan Adayı Şevket Alagöz, ekibiyle göreve geldiğinde Adıyaman’da hizmetin çıtasını arttıracaklarını söyledi.
Göreve geldikleri ilk andan itibaren sorunları bölgesel bazda ele alacaklarını belirten Alagöz,"Yönetimimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. Ziraat Odası’nda hizmet noktasında eksiklikler gördüğümüz için aday oldum.” dedi.
-"YETKİLİLER İLE ÇİFTÇİLER ARASINDA LOKOMOTİF GÖREVİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ"
Göreve gelmesi durumunda hayata geçireceği projeler hakkında bilgi veren Şevket Alagöz, şunları kaydetti;
“Cenabı Allah nasip eder çiftçilerimiz de bize teveccühü gösterirlerse şeffaf bir yönetim anlayışı ile Ziraat Odası’nı yöneteceğiz. Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren sorunları bölgesel bazda ele alacağız. Yönetimimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. Ziraat Odası’nda hizmet noktasında eksiklikler gördüğümüz için aday oldum. Örneğin Çelikhan ilçemiz ve köylerimiz için yeni projeler üretmeliyiz. Yetkililer ile çiftçilerimiz arasında lokomotif görevini yerine getireceğiz. Çelikhan’da tütün dışında hiçbir şey yok. Aynı zamanda bu ilçede tütünün alternatifi de yoktur. Son zamanlarda tütünün para etmemesinden dolayı 2017 yılında üretilen ürünler bile halen satılmamıştır. Bu gibi sorunların çözümü için Ziraat Odası girişimde bulunabilirdi. Çiftçilerimiz halen, “Bu tütünlerimizi satabilirmiyiz” diye düşünmekteler. Göreve gediğim zaman ekibimle birlikte zaman zaman köylerimize ziyaretler gerçekleştireceğim. Ve bu ziyaretlerde çiftçilerin sorunlarının çözümü için çaba sarf edeceğim. Adıyaman’da çiftçilerimizin hükümetimizden beklentileri var. Çiftçiler ürünlerini satarken vergisini ödemek istiyor. İşte bu noktada Ziraat Odası gerekeni yapabilirdi. Ancak bu konuda yeterince bir işlevin yapıldığını düşünüyorum. Adıyaman’da tütün üreticilerin sorunlarının çözümü için bir basın açıklaması düzenlemiştik. Yapmış olduğumuz toplantılar sonrasında bir platform kurma kararı almıştık. Bu platformun içerisinde bizzat bende yer almıştım. O dönemde Adıyaman merkezde bir basın açıklamamız olmuştu. Daha sonrasında platform içerisinde yer alan kişiler Ankara’ya gitmişlerdi. Bu ziyaretlerde tütünün öneminden bahsetmiştik. İlgili bakanlarla yapmış olduğumuz görüşmede tütünün hiçbir şekilde alternatifi olmayan bir ürün olduğunu ifade etmiştik. Bugün tütünün Adıyaman için çok önemli bir ürün olduğunu her yerde söylüyoruz.” 
-"SEÇİM SONUCU NE OLURSA OLSUN ÇİFTÇİLERİMİZ KAZANACAK"
Ziraat Odası’nın çiftçiler açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu bildiren Alagöz; “ÇKS konusunda da halkımıza kolaylıklar sağlayacağız. Vatandaşın yorulmadan evraklarını bir kurum içerisinde yapmasını için girişimde bulunacağız. Bugün ise insanlarımız evraklarını hazırlarken, bayağı zaman harcıyorlar. Bütün muhtarımızı Ziraat Odası’nda misafir ederek, bütün ÇKS dosyalarını orada mühürleyeceğiz. Bu şekilde çiftçilerimiz zaman kaybetmeden işlemlerini yapmış olacaklar. Seçim sonuçları ne olursa olsun çiftçimiz kazanacaktır” diye konuştu.

PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı