Sağlık Bakanı Akdağ’dan AssisTT’in Adıyaman’daki Yeni Çağrı Merkezine Ziyaret

Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT, Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye dahaistihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800’e çıkardı.

Sağlık Hit: 771 / Yorum: 0 / 24 Mart 2017 13:28
Sağlık Bakanı Akdağ’dan AssisTT’in Adıyaman’daki Yeni Çağrı Merkezine Ziyaret
-A +A

AssisTT’in Adıyaman’daki yeni lokasyonunu ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım’dan gerçekleştirilen yatırım ve  çağrı merkezinin faaliyetleri hakkında bilgi alarak, incelemelerde bulundu.
Bakan Akdağ ayrıca, merkezin genç çalışanları ile biraraya gelerek, çağrı yanıtladı. Ziyarete Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın da katıldı. 
Türk Telekom iştiraki olan ve Türkiye’nin en büyük çağrı merkezi hizmeti sağlayıcı şirketlerinden AssisTT, Anadolu illerinde istihdam yaratma odaklı yatırımlarını sürdürüyor.
Bu yatırımlar kapsamında AssisTT Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800’e çıkarttı.
AssisTT’in çağrı merkezini ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, lokasyonda incelemelerde bulunarak, merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. AssisTT’in Adıyaman’daki istihdama katkısını değerlendiren Akdağ, çalışanlarla da bir araya geldi. 
AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım: “İstihdama ve kalkınmaya destek oluyoruz”  
AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, Sağlık Bakanı Akdağ’ın ziyareti vesilesiyle yaptığıdeğerlendirmede Türk Telekom’dan aldıkları güçle Türkiye’nin dört bir yanında çağrı merkezi yatırımı yaparak istihdam yaratmaya devam ettiklerini kaydetti.
Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türk Telekom iştiraki olarak Anadolu'da gerçekleştirdiğimiz yatırımlar bizim için her zaman farklı ve öncelikli oldu. ÇünküAnadolu'da yarattığımız istihdam; bölgesel göçü durdurmanın yanı sıra en değerli varlığımız olan gençlere ve kadınlara işimkânı yaratıyor. AssisTT olarak Adıyaman’da ilk yatırımımızı 2012 yılında gerçekleştirerek yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratmıştık. Yakın dönemde hizmete girenyeni çağrı merkezimizle,yaklaşık 550 kişiye daha ek istihdam sağladık. Böylece AssisTT’in Adıyaman’da yaratığı istihdamıyaklaşık 800’e çıkarmış bulunuyoruz.Ağırlıklı olarak gençlerin ve kadınların istihdam edildiği bu merkezimiz, Adıyaman’ın ekonomisine de önemli katkılarda bulunuyor.AssisTT olarak Türk Telekom’dan aldığımız güçle, ülkemize yatırım yapmaktan ve özellikle gençlere iş imkânı yaratarak istihdama katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz”
Çalışanların yüzde 60’ı kadın
Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AssisTT’in yeni çağrı merkezi 800 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışan yaş ortalamasının 27 olduğu Çağrı Merkezi, kadınlara sağladığı istihdam ile de farklılık yaratıyor. Merkezdeki çalışanların yüzde 60’ı kadınlardan oluşuyor. 

PHA

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı