Otistik Çocuklara Özel Sınıf

Malazgirt Özel Eğitim ve Uygulama Okulunda eğitim gören ve öfke sorunu yaşayan otistik çocukların öfke sorununu denetim altına almak için Merkezi İstanbul’da bulunan Elin Elimde Derneği tarafından yaptırılan duyu bütünleme sınıfının açılışı yapıldı.

Adıyaman Hit: 481 / Yorum: 0 / 13 Ocak 2019 02:07
Otistik Çocuklara Özel Sınıf
-A +A

Açılışa Vali Aykut Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Elin Elimde Derneği Genel Başkanı Serap Çebi, Okul Müdürü Mehmet Taşkın ve çok sayıda davetli katıldı.
Malazgirt Özel Eğitim ve Uygulama Okulu bünyesinde açılan Duyu Bütünleme Sınıfının amacı, öfke patlaması yaşayan otistik çocukları sakinleştirerek, duyu bütünleme bozukluğu olanların eksiklerini tamamlayıp, çocukların iletişime açık ve ortamdaki uyaranları rahatlıkla tolere edebilir bireyler olmaları hedefleniyor.  
Vali Aykut Pekmez, açılışa katılan davetlilerle birlikte otistik çocuklar için özel olarak dizayn edilen sınıfın açılış kurdelesini keserek, sınıfın amaç ve işlevi hakkında okul müdürü Mehmet Taşkın’dan bilgi aldı.
Açılış sonrası davetlilerle birlikte sınıfın bölümlerini gezen Vali Aykut Pekmez, Malazgirt Özel Eğitim ve Uygulama Okulu bünyesinde yaptırdıkları Duyu Bütünleme Sınıfından dolayı Elin Elimde Derneği Genel Başkanı Serap Çebi’ye teşekkür ederek bir adet plaket verdi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı