Öner; Mülakat Aday Adaylarının Vizyonunu Belirlemekti

AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Kemal Öner 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimi öncesinde, milletvekillerini belirlemede çokta belirleyici olmayan kriterlerinden ikincisi diyeceğimiz seçeneklerden birisi diyebiliriz dedi.

Adıyaman Hit: 856 / Yorum: 0 / 15 Mart 2015 17:25
Öner;   Mülakat Aday Adaylarının Vizyonunu  Belirlemekti
-A +A

Gazeteci Yazar Kemal Öner Ankara AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen mülakat çalışmalarını değerlendirdi.
Öner mülakat ile yaptığı değerlendirmede, “AK Parti Genel Merkezi’nde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mali ve İdari İşler Başkanı Dr. Nureddin Nebati’nin Başkanlığında oluşturulan komisyonda, milletvekili aday adayları ile ilgili gerçekleştirilen mülakatta 25. Dönem Milletvekilliği adaylığı sürecinde Temayül yoklaması sonrası Aday Adaylarını tek tek dinleyerek Aday Adaylarının hitabesini kültürünü kendi dalında uzmanlığını, bilgi ve birikimlerini yani kısacası Vizyonlarını ortaya çıkartmaktı.Kişilerin girdiği siyasi kulvarda  Ak Partinin kadrolarında Ülkesinde bulunduğu Şehirde Vatandaşlarına neler verebilir?  bu Ak Kadrolarla yürüye bilir mi? kendi dalında mesleğinde ne kadar etkin konumu itibarı ile bu güne kadar kendi şehrinde vatandaşlara hangi konularda faydalı olmuş? vs. sorular sorularak Mülakata katılan Aday Adayının doluluk derecesini anlamak için yapılan bir çalışma olduğunu düşünüyorum diyen Kemal Öner Tabii ki Aday Adaylığı sürecinde  mülakat da siyaset  yapmasında önemli bir adım atılmış oldukları bir  adım. 7Haziranda yapılacak Genel Seçimlerde Milletvekili olabilir mi? olamaz mı? bu kişide bu beceri bilgi birikim var mı? vatandaşa ve bürokrasi içerisinde konuşma kabiliyeti nasıl? bu yeteneğe sahip mi? tabii ki benim anladığım buna benzer değerlendirmelerin yapıldığını ifade eden Öner,

Haziranda yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde adaylık görevine talip olanların komisyon tarafından tek tek odaya alınarak dinlendiklerini, Aday Adaylarının öncelikle kendilerini komisyona tanıttıklarını ve yaptıkları mesleklerinde neler yapmışlar, ne gibi başarılar elde etmişler, topluma neler vermişler,  Milletvekili olma kriterlerini taşıyorlar mı?  tabii ki bunlar komisyon tarafından dinlenip tek tek notlarına aldıklarını gördüm ve o kanıya vardım diyen Öner, Mülakat benim için gayet güzel geçti  tabii ki Mülakatı yapan Komisyon  bu aldıkları değerlendirmeleri bir başka üst komisyona götürecek  süreç böyle işliyor inşallah her şey güzel olacak. Benim temennim Mensup olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi ince eleyip sık dokur. Adıyaman’a faydalı olacak Milletvekillerini sıralamaya kor. İthal Aday inşallah bu sıralamaya koymaz, çünkü Adıyaman’ın bu güne kadar yeterli hizmeti alamamasındaki en büyük etken Adıyaman’ın kendi yetiştirdiği öz evladı, Adıyaman da doğmuş, Adıyaman’da büyümüş, Adıyaman’da çalışmış, bilgi birikimli, içi dolu liyakatli Milet vekillerinin olmamasından. Bu güne kadar çok yaşadık.

Adam Liseyi bitirmiş Adıyaman’dan çıkmış, İstanbul Ankara vs. Büyük kentlerde yaşamış, Ömründe Adıyaman’ı görmemiş veya Bayramda veya bir cenazesinde gelmiş,  Başka  bu topraklara ayak basmamış seçimlerde geliyor aday Adayı ve Aday oluyor tepeden iniyor işte yine iş bitiyor yine İstanbul, Ankara  yine Adıyaman’ı terk etti gitti. Adıyaman halkı artık böyle olmasını istemiyor kendine faydalı hep içlerinde hep yanlarında halkın adayı olsun istiyor inşallah bu Adaylık sürecinde mensubu olduğum Adalet ve Kalkınma Partimiz bu Hatayı yapmaz kişileri iyi değerlendirir. Adıyaman’ın öz evladı olan kişileri sıralamaya koyar ben bunu ümit ediyorum inşallah bu defa böyle olacak beklentim bu.
Adıyaman’ın sesi olacak vekillerin olması gerektiğinin bilincindeyim. İlimizi her zaman on adım değil yüz adım ileriye taşıyacak Milletvekillerinin olması  Adıyaman’ı 2023’ e taşır. Benim inancım bu diyen Öner Eğer bu görev bana verilirse Adıyaman Bölgesinde yaşayan herkesi kardeşim, gibi evladım gibi kucaklayarak bütün gücümle geçmişteki bilgi ve birikimlerimi de katarak, yüreğimi ortaya koyarak çalışacağımın bu vatandaşlarımız tarafından böyle bilinmesini istiyorum. Devletimin gücünü, Partimin gücünü arkama alarak Adıyaman’ı hak ettiği yere taşıyacağıma inandığım için bu göreve talip oldum. Diyen Gazeteci Yazar Kemal Öner Sonucun tüm ülkemize ve İlimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı