Milletvekili Tutdere: Güzel ülkemizin huzura ve yardımlaşmaya ihtiyacı var

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, Türkiye’nin huzura, birlikteliğe, berekete ve yardımlaşmaya ihtiyacı olduğunun vurgusunu yaptı.

Güncel Hit: 341 / Yorum: 0 / 12 Mayıs 2021 14:23
Milletvekili Tutdere: Güzel ülkemizin huzura ve yardımlaşmaya ihtiyacı var
-A +A

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, Türkiye’nin huzura, birlikteliğe, berekete ve yardımlaşmaya ihtiyacı olduğunu vurguladı.
Milletvekili Tutdere, mesajında “Salgının bir an önce bitmesi ve en kısa zamanda hayatın olağan akışına dönmesi hepimizin en büyük beklentisidir. Yurttaşlarımızın bu süreçte ortaya koyduğu yardımlaşma ve dayanışma anlayışı sayesinde salgın sonrasında daha da güzel günler yaşayacağımıza olan inancımızı her zaman diri tutuyoruz.” ifadelerini kullandı.
“Bayramlar, toplumumuzun sevdikleriyle kucaklaştığı, huzuru, mutluluğu ve birlikteliği bir kez daha hatırladığımız, kalp kırmaktan uzaklaştığımız; ortak değerlerimizi ve birlikte hareket etmemiz gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatan günlerdir” diyen Milletvekili Tutdere, “Dayanışma duygusundan uzaklaşmış, yoksulluk ve gelir dağılımı eşitsizliği kronikleşmiş, demokrasinin ve insan haklarının evrensel kuralların uzağında bir dönemden geçerken tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin de olumsuz etkileriyle iki yıldır sağlık ve huzur içinde, sevdiklerimizle bir arada bayram kutlayamamış olmanın hüznünü yaşıyoruz.” diye konuştu.
Bereketin, birlikteliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın günü olan mübarek Ramazan Bayramı'nı tüm dünya olarak Kovıd-19 pandemisi, Türkiye özelinde ise derin bir ekonomik ve siyasal buhran içerisinde karşılandığına işaret eden Tutdere, mesajına şöyle devam etti:
Ne acıdır ki bu günlerde yurttaşlarımız yoksulluğu, eşitsizliği, adaletsizliği ve ekonomik dar boğazı iliklerine kadar hissetmektedirler. Ama umutsuzluğa kapılmayacağız. Güzel ülkemizin huzura, birlikteliğe, berekete ve yardımlaşmaya ihtiyacı var. Bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Yoksula, yolda kalmışa hakkını verip israftan kaçınacağız. Her şeye rağmen salgına karşı topyekûn mücadele ettiğimiz bu zorlu süreçte sağlık çalışanları başta olmak üzere emek veren ve katkı sağlayan tüm yurttaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.” 
Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Bayram vesilesiyle başta yurt savunmasında canlarını feda eden aziz şehitlerimize rahmet, acılarını bir ömür yüreklerinde taşıyacak şehit ailelerine Allah’tan sabır diliyor, bedenlerini vatanımız için siper etmiş gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Kovid-19 nedeniyle kaybettiğimiz yurttaşlarımıza da Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, tedavisi devam eden hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Bu duygularla ve sağlıklı günlerde kardeşçe kucaklaşacağımız bayramlarda buluşmak temennisiyle sizin ve ailenizin Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; sevdiklerinize ve size nice sağlıklı bayramlar diliyorum.”ifadelerini kullandı.
 
 PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı