Milletvekili Tutdere: 150 Yataklı Devlet Hastanemiz hizmet verse Adıyaman’ın rengi kırmızı olmayacaktı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, "Adıyaman’ı bu ayıptan kurtaralım hem de sevdiklerimizin hayatını kurtaralım." dedi.

Sağlık Hit: 4334 / Yorum: 0 / 17 Mart 2021 17:21
Milletvekili Tutdere: 150 Yataklı Devlet Hastanemiz hizmet verse Adıyaman’ın rengi kırmızı olmayacaktı
-A +A

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan koronavirüs risk haritasında Adıyaman’ın kırmızı renkte olması ve aşılama konusunda açıklamalarda bulunan Tutdere, "İktidar gerekli tedbirleri alarak vatandaşlarımızı koruyamadı, aşılama konusunda da sınıfta kaldı."dedi.
"Adıyaman’ın kırmızı renge bürünmesi çiğ köfte partileriyle açıklanamaz"
Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan koronavirüs risk haritasında Adıyaman’ın kırmızı olmasının bir Adıyaman Milletvekili olarak kendisini üzdüğünü dile getiren Tutdere, şunları dile getirdi:
"Koronavirüs risk haritasında Adıyaman'ın kırmızı olması bir Adıyaman Milletvekili olarak beni gerçekten üzmektedir. Adıyaman ve Adıyaman halkı bu durumu hak etmiyor. Pandeminin başından itibaren gerekli tedbirlerin alınması gerektiği, alınmadığı takdirde Adıyaman’ın çok büyük bedeller ödeyeceği konusunda Adıyaman’ı yönetenleri ve iktidarı uyarmıştık. Adıyaman’ın bu seviyeye gelmesinin nedeni, çiğ köfte partileriyle veya vatandaşların duyarsızlığıyla açıklanamaz. Koronavirüsün bu aşamaya gelmesindeki faturayı halka kesmek büyük haksızlıktır."
"150 Yataklı Devlet Hastanemiz hizmet verse Adıyaman’ın rengi kırmızı olmayacaktı"
Koronavirüs vakalarında yaşanan artışın nedenlerinden birisinin de Adıyaman’daki yetersiz sağlık tesisleri olduğunun altını çizen Tutdere, "Koronavirüsün bu aşamaya gelmesinin en önemli nedenlerinden birisi Adıyaman’daki sağlık tesislerinin yetersizliğidir. Koca şehirde bir tane hastane var. Bugün,150 Yataklı Devlet Hastanesi hizmet verseydi veya bir pandemi hastanemiz olsaydı koronavirüs risk haritasında Adıyaman’ın rengi kırmızı olmayacak, belki de koronavirüs savaşında yüzlerce canımız yaşamını yitirmeyecekti." diye ifade etti.
"İktidar aşılama konusunda da sınıfta kalmıştır"
İktidar tarafından vaat edilen hiçbir aşının zamanında Türkiye’ye gelmediğini ve iktidarın aşılama konusunda da sınıfta kaldığını dile getiren Milletvekili Tutdere, "Sağlık Bakanlığı tarafından aralık ve ocak aylarında Türkiye'ye geleceği söylenen aşılar maalesef gelmedi, gelmediği için de aşılama kaplumbağa hızıyla ilerlemektedir. Dünya’da aşı konusunda ciddi bir sıkıntı olduğu dile getirilse de bu kesinlikle haklı bir gerekçe değildir. Dünya geneline baktığımızda nüfusunun yüzde 30’undan fazlasını aşılayan ülkeler mevcut. Dolayısıyla iktidarın aşı temini konusunda eksik kaldığını söyleyebiliriz. Dolaysısıyla iktidarın aşılama konusunda gerekli hassasiyeti göstererek yurttaşlarımıza verdiği sözleri yerine getirmesini bekliyoruz."diye konuştu.
Vali ve kaymakamlara çağrı: Gerekli tedbirleri alarak vatandaşlarımızı bu virüsten koruyun
Koronavirüsün yayılmasının önüne geçmek ve Adıyaman’ın risk haritasındaki renginin değişmesi için Adıyaman Valisi başta olmak üzere, Adıyaman’da görev yapan tüm bürokratlara ve Adıyaman halkına çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Adıyaman Valisi başta olmak üzere, şehrimizin dört bir yanında görev yapan Kaymakamlarımız ve Adıyaman’ı yöneten tüm bürokratlara çağrıda bulunuyorum. Gerekli tedbirleri alarak vatandaşlarımızı bu virüsten koruyun. Nüfusu Adıyaman’ın nüfusundan fazla olan birçok çevre ilde bugün vaka sayısı Adıyaman’ın gerisindeyse burada bir sorun var demektir.
Bu faturayı sadece vatandaşa ihale etmek doğru değildir, burada tedbirler konusunda yetersizlik var. Şu an bir pandemi mücadelesi içindeyiz valilik, bürokrasi ve yerel yönetimler bu işi ciddiye alıp gerekli tedbirleri mutlaka almalı. Lütfen tedbirlere uyalım Adıyaman’ı bu ayıptan kurtaralım. Hem Adıyaman’ı bu ayıptan kurtaralım hem de sevdiklerimizin hayatını kurtaralım."

PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı