Milletvekili Aydın’dan Bayram Ziyareti

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesini bayram nedeniyle ziyaret eden AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, İl Başkanı Mehmet Dağtekin ziyaret ettiler.

Çelikhan Hit: 4905 / Yorum: 0 / 2 Ağustos 2020 23:54
Milletvekili Aydın’dan Bayram Ziyareti
-A +A

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Başkanı Mahmut Avcı parti teşkilatı tarafından karşılandı.
Bayramlaşma törenine Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Meclisi Üyesi Hanifi Kan ve Abuzer Açıkgöz, İlçe Başkanı Mahmut Avcı, İlçe koordinatörü Nihat Karaaslan, İlçe Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Kaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Koç ve vatandaşlar katıldı.
İlçe sorunları hakkında bir açıklama yapan Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın şunları kaydetti:
“İlçenin en büyük sorunlarından olan tütün olduğunu belirtti. Daha önce TBMM’ye 50 kiloya kadar kanun teklifini verdik ve 2020 yılı itibarı ile yasa değişikliğinde tütün vergisinin % 40 indirildiğini bu süre içinde tütünün süresinin bir daha uzatılmamak maksadıyla kooperatif sürecinin başlatılmasıyla beraber çiftçilerin Ziraat Odası Başkanlığınca çiftçi kayıt belgesini çıkartılması gerektiğini belirtti. Merg ovasının sulanması için 2009 yılında başlatılan tünel çalışmasının bitirilmesi ve  gerekli çalışmaların yapılması içinde ilgili kuruma söylediklerini belirtti. Ayrıca yaz mevsiminde suların azalmasıya beraber çayda oluşan pis kokular etrafa yayıp vatandaşları rahatsız ettiği için. Daha önce DSİ tarafından ihale edilen Çelikhan çayı’nın 12 metre genişliğinde olan birinci etap çalışmasının Çelikhan Hastanesinden Çem Mevkisine kadar bitirildiğini ve ikinci etap çalışmasının yapılması için gerekli çalışmaların yapılacağını” belirtti.
Aydın, “Çelikhan Berzif mevkiinde yapılacak olan sulama göletinin DSİ tarafından etüt çalışmaların yapıldığını ve projenin ismide geçtiğini söyledi. 
Belediye Başkanı Mustafa Bulut tarafından verilen yemeğin ardından Milletvekili Ahmet Aydın ve beraberindeki ekip Çelikhan’dan ayrıldı.

Haber: Çelikhan Ajans
 
 
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı