Milletvekili Aydın'dan 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Genel Hit: 701 / Yorum: 0 / 1 Mayıs 2019 00:34
Milletvekili Aydın'dan 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı
-A +A

Aydın, mesajında, emek ve dayanışmanın bir toplumun ayakta kalabilmesi ve varlığını sürdürebilmesi için gerekli olan asgari şartlardan ve dinamiklerden olduğunu kaydetti.
Ülkelerin geleceğinin şekillenmesinde emeğin merkez kuvvet olduğuna işaret eden Aydın, şöyle devam etti:
“Üretim olmadan yapılan tüketim, toplumlar için bir felakettir ve sosyal denge ve dokunun çabucak bozulmasına sebebiyet verir. Bu sebepledir ki medeniyet tasavvurumuzda da emekle özdeşleşen alınteri çok kutsal kabul edilmiş, emeğin sahibi işçilerimiz, her türlü saygıyı ve desteği fazlasıyla hak etmiştir. İşçilerin ücretlerinin daha alınterleri kurumadan verilmesini esas alan bir anlayışın mensupları olarak her bir işçimizin; insan onuruna yaraşır bir şekilde hayatını devam ettirebilmesi için, ücret ve çalışma koşullarının makul bir seviyeye taşınması bu alandaki en büyük hedefimizdir.”
Milletvekili Aydın,1 Mayıs’ın  ilk kez Emek ve Dayanışma Günü’nün ilan edilerek, resmi tatil olmasının belirlenmesini sağlayan AK Parti iktidarı olduğunun altını çizdi.
Emekçilerin ücret, çalışma koşulları ve diğer sosyal haklar konusunda üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olarak hareket etmekte ve gereği için elinden gelen gayreti sarf ettiğini vurgulayan Aydın, "İnşallah ülkemizin gelişen şartları içerisinde, toplumumuzun diğer kesimlerine yönelik olduğu gibi emekçilerimizin de refah seviyesinin yükseltilmesi için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu vesile ile bütün emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günlerini tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini Allah’tan niyaz ediyorum.”ifadelerini kullandı.

PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı