KYK Adıyaman Veysel Karani Öğrenci Yurdunda Mevlit Kandili Programı

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Veysel Karani Yurt Müdürlüğünde Mevlit Kandili Programı yapıldı.

Genel Hit: 753 / Yorum: 0 / 13 Aralık 2016 11:18
KYK Adıyaman Veysel Karani Öğrenci Yurdunda Mevlit Kandili Programı
-A +A

Kredi Yurtlar Kurumu Adıyaman İl Müdürü Sami Köroğlu ve Veysel Karani Yurt Müdürü Hüseyin Sonkaya'nın katılımı ile Peygamber Efendimizi doğru anlamak,gençliğe rol model olarak sunmak, yeniden O nun merhametini hayata geçirmek adına Mevlit Kandili programı düzenlendi.

Programa, 09 Aaralık 2016 Cuma günü akşamı İstanbul Beşiktaş’ta hain teröristlerce Polislere yönelik bombalı saldırıda vefat eden şehitler ve tüm şehitlerin ruhuna yurt öğrencisi Yunus Zencirkıran’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlandı.

İl Müdürü Sami Köroğlu, selamlama konuşmasında, İstanbul'daki hain saldırıyı kınıyarak ve şehitlere rahmet, yaralılara da hayırlı şifalar diledi. Kredi ve Yurtlar Kurumunun sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin yanın son dönemlerde eğitim faliyetlere yöeldiğini, özellikle gençlerin milli ve manevi değerler konusunda yapılan faaliyetlere gösterdikleri yoğun ilginin kendilerini memnun ettiğini ifade etti.

Köroğlu, yaklaşık 430 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirdikleri Mevlit Kandili programına yurtta bulunan öğrencilerin %90’ının katıldığını ifade etti. Sonra Çelikhan İlçe Vaizi Mehmet Ali Çetinkaya, "Pegamber Efendimizi neden sevmeliyiz?" konulu konuşmasından sonra, Ravza İlahi Grubunun, Peygamber Efendimizi anlatan ve şehitleri de anan ilahi dinletisi ile devam etti.
Dua ve tatlı ikramı ile sona eren programın çok faydalı olduğunu dile getiren öğrenciler, bu tür etkinliklerin sık sık yapılmasını istediler.

Haber: PHA

 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı