Kırlangıçlar, TOKİ’de Komşularını Bekliyor-Videolu Haber

Çelikhan İlçesinde doğa güzelliği ve manzarası ile Sibirya soğuklarının olduğu bölgede ve TOKİ konutlarına yerleşip yuva yapan kırlangıçlar bu sene komşularını bekliyor.

Çelikhan Hit: 1526 / Yorum: 0 / 28 Mayıs 2019 06:14
Kırlangıçlar, TOKİ’de Komşularını Bekliyor-Videolu Haber
-A +A

Konutların hak sahiplerine verilmesi için son hızla çalışmalarını sürdüren müteahhit firma yetkilileri 252 konut, 16 derslik ilköğretim okulu, 150 kişilik Cami ve 4 ticaret merkezi, altyapı çocuk parkları iç ve dış inşaat çalışmasının bitirilmesi çalışmalarını sürdürüyor.
TOKİ’nin İnşaat ve Kontrol Amiri Bülent Behlül yaptığı konuşmasında “TOKİ’nin çevre düzenlemesi ve altyapı ile beraber şu anda inşaatının bitim aşamasına girmiş durumda olduğunu kaydetti. Bu sürenin tamamlanması ile beraber 252 konut 16 derslik ilköğretim okulu, 150 kişilik Cami, 4 tane ticaret merkezinde oluşmaktadır. Bu çalışmaların ardından ramazan bayramından sonra konutları hak sahiplerine teslim edeceğiz. Geçen sene kırlangıçlar yuva yaptı ve inşaatta ara vermiştik. Ama bu yıl dış cephe çalışmaların bitirilmesi ile beraber kırlangıçların çatı salçakların altında yuva yapılmasıyla ile inşaatta hiçbir zararın olmadığını kaydetti. İnşaatımızda dış cephe çalışmaların bitirilmesiyle beraber sadece inşaat içerisinde seramik, mutfak dolabı ve kapı montaj çalışmaları kaldığı için bu çalışmaların yüzde doksan’ını bitirdik ve kat bloklarında da her hangi bir sıkıntımızın olmadığı belirtti.”
Bu yıl yapılan konutlarda kırlangıçlar yuva yapsa da bize her hangi bir zarar vermiyor bizde kırlangıçlara zarar vermiyoruz. Şeklinde ifade eden Behlül, “Burası Türkiye’nin Sibirya bölgesidir. Belki bilmeyenlere söyleyelim baya soğuk bir bölgedir burası senenin en az 5 ayında inşaat çalışması duruyor. Şuanda önümüz bahar mevsimi çalışmak için her hangi bir engelimiz yok. Son suratla yapılan çalışmalarla beraber müteahhit arkadaşlar işlerini devam ediyor. İnşallah bayramdan sonra çalışmalarımızı bitirmiş olup konutları hak sahiplerine teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.  

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Videosu
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı