Karmukuk içme suyu açılışı yapıldı

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinin doğusunda kalan Karmukuk içme suyu açılışı törenle yapıldı.

Çelikhan Hit: 10641 / Yorum: 0 / 11 Ocak 2021 22:33
Karmukuk içme suyu açılışı yapıldı
-A +A

İlçe halkının içme suyuna kavuşması için saniyede 24 litre ve 10 yıllık bir çalışmadan sonra Çelikhan Belediyesi tarafından 2017 yılında yapılan ihalenin ardından vatandaşlar içme suyuna kavuştu.
Belediye Başkanı Mustafa Bulut, açılış konuşmasında. “Altyapı çalışmaları ile birlikte İlçe’mizde bu yıl kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları
üç koldan devam ediyor. 10 yıllık bu süre içerisinde 2017 yılında ihalesi yapılan Karmukuk içme suyunu ana depoya aktarılarak vatandaşlarımızın içme suyu hasretini gidermiş bulunmaktayız. Bu çalışmalarla beraber içme suyu projesinde emeği geçen İller Bankası Bölge Müdürü Beyhan İnce, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Yakup Taş, Halil İbrahim Fırat ve İlçe Kaymakamı Necdet Uçar’a teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Bulut'un konuşması ardında İller Bankası Bölge Müdürü Beyhan İnce ve İlçe Kaymakamı Necdet Uçar, birer konuşma yaptı. Açılış töreninde İlçe Müftüsü Osman Düger, tarafından yapılan dua ile Karmukuk İçme Suyunun açılışı törenle yapıldı.
Törene, İller Bankası Bölge Müdürü Beyhan İnce, İlçe Kaymakamı Necdet Uçar, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Dağlı, İlçe Emniyet Amiri Hacı Bayram Arpacı, İlçe Müftüsü Osman Düğer, İl Meclisi Üyesi Abuzer Açıkgöz ve Mehmet Kan, ESOB Başkanı Hüseyin Koç, Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Kaya ve vatandaşlar katıldı.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı