Kaderine Terk Edilen Samsat Meclis Gündemine Taşındı!

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Mart 2017 tarihinde 5,5 Nisan 2018 tarihinde 5,1 şiddetinde iki büyük depremle sarsılan ve hala yaralarını sarmaya çalışan Samsat’ta yapımı uzun süredir devam eden Deprem Konutlarının henüz bitirilmemiş olması ve depremden zarar gören esnafın zararlarının giderilmemiş olması konusunu meclis gündemine taşıdı.

Siyaset Hit: 1224 / Yorum: 0 / 11 Ekim 2018 00:14
Kaderine Terk Edilen Samsat Meclis Gündemine Taşındı!
-A +A

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, konuyla ilgili İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle bir de soru önergesi verdi.
Tutdere konuşmasında; “Adıyaman'ımızın Samsat ilçesi Mart 2017 tarihinde 5,5, Nisan 2018 tarihinde 5,1 şiddetinde iki büyük deprem geçirdi. Deprem sonrası köylerdeki ve ilçe merkezindeki yapıların büyük bir kısmı ve iş yerleri yıkıldı. Aradan geçen uzun zamana rağmen Samsat halkı çadırlarda ve konteynerler de yazın sıcağıyla, kışın soğuğuyla mücadele etmektedir.
Buradan Samsat halkı adına soruyorum İçişleri Bakanlığına: Deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Zarar gören esnafın zararları ne zaman karşılanacak? Samsat halkı daha kaç kışı çadırlarda geçirecek?”diyerek Samsat’ta yaşanan mağduriyetleri mecliste dile getirdi.

Haber: Merkezi
     

Anahtar Kelimeler : Adıyaman, CHP, Samsat, Tutdere,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı