Fatma Ulubey: Adıyaman’ın Parlayan Yıldızıdır

Adıyaman genelinde katıldığı her toplantıda ziyaret ettiği her vatandaşın gönlünde saygınlığı ve dürüstlüğü ile bilinen bir şahsiyet olan Fatma Ulubey, vatandaşlar tarafından her zaman bir milletvekili olarak karşılanıp Adıyaman siyasetinde parlayan bir yıldızıdır.

Siyaset Hit: 875 / Yorum: 0 / 28 Ocak 2023 23:08
Fatma Ulubey: Adıyaman’ın Parlayan Yıldızıdır
-A +A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kadın Kolları Başkanlığı olmak üzere  aktif görevlerde  bulunan Ulubey, 2015 Genel seçimlerinde CHP Adıyaman Milletvekili Adayı olarak sıralamada yer alarak siyasete damga vuran bir siyasetçidir. Her ne kadar o dönemde CHP milletvekili adayını çıkartmamasının acısını yaşamış ise de bu dönemde yıldızı parlayan bir siyasetçidir.
Çiftçilerin ekmek teknesi, gençlerimizin okuma parası, kızlarımızın çeyiz parası, olan tütünün yerli ve milli olduğunu kaleme aldığı yazıyı makalesinde belirten Ulubey, 4 yıl yargılandı. Tütün mücadelesini yapan ve tütün nedeniyle yaşanan eylemlerde hakkında açılan davanın 4. yılında karara bağlandığını ifade ettiği Ulubey, Eylül 2021 yılında beraat etti.
Ulubey, halkın çıkarları için mücadele eden ve bedel ödeyen bir siyasetçi. 
CHP  çatısı altında mücadele eden başka kadın siyasetçiler var fakat sahada ve toplumun içinde siyaseti seçimden seçime değil her zaman yapan, halkta karşılığı olan isimdir.
Ulubey'in basın  camiasında olmadı, toplumsal konulara duyarlılığı bir siyasetçi  için artı.
19 Ocak'ta CHP  Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun Gaziantep'teki konuşması gözleri Fatma  Ulubey'e çevirdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hangi illerde bugüne kadar hiç kadın  Milletvekili olmamış, biz onu çıkardık. İnşallah o bu seçimlerde onun gereğini yacağız. İfadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, “Her yerden mutlaka  bir kadın Milletvekili, bir kadın Belediye Başkanın mutlaka olması lazım. Kadınların sezgisi var. Güçlü kadınlar var. Dolayısıyla onların parlamentoda, sivil toplumda, yerel yönetimlerde, muhtarlıklarda da  görünür olması lazım. Mademki ülkenin yarısı  kadın  yarısı erkekse parlamentoda bu ağırlığın görülmesi lazım, bu temsiliyetin sağlanması lazım." Sözlerine yer verdi.
Adıyaman tarihinde kadın Milletvekili çıkartmamış, bakalım bu eksiklik tamamlanacak mı?...
Yoksa 14 Mayıs Genel seçimi kadınların seçimi olacağını belirten Ulubey' e bir meslektaşı olarak başarılar diliyoruz. 
 
 Haber: Çelikhan Ajans

Anahtar Kelimeler : CHP, Adıyaman, Ulubey, Siyaset,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı