Erdoğan, Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu’nun Açılışını Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin demokrasi, hak ve özgürlük mücadelesinde Mehmet Akif’in, Çanakkale’de çarpışan on beşlilerin, 15 Temmuz gecesi tankların önüne geçenlerin gayreti bulunduğunu ancak CHP’nin zerre kadar bir emeği bulunmadığını sözlerine ekledi.

Genel Hit: 992 / Yorum: 0 / 26 Mart 2019 22:43
Erdoğan, Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu’nun Açılışını Yaptı
-A +A

Adıyamanlılardan Türkiye’nin değişik yerlerindeki hemşerilerini de arayarak, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin adaylarına destek istemelerini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart’ta evlatlarımızın ellerinden tutacak, bizden öncekilere millet borcumuzu ödemek üzere hep beraber sandıklara koşacağız. İnşallah 82 milyon olarak o sandığın hakkını verecek, rekor oy oranlarıyla hep birlikte demokrasimize sahip çıkacağız” değerlendirmesinde bulundu.
İkiyüzlü Avrupalı siyasetçilere, terör sevicilerine, Pensilvanya’dan, Kandil’den, Avrupa’dan Türk milletinin iradesine ipotek koymaya çalışan alçaklara sandıkta esaslı bir ders vereceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da ezana edepsizlik edenlere, Türk Bayrağı’nı kongrelerinde asmayan bölücülere, İstiklal Marşı’nı okumaktan utanan CHP’li gafillere sandıkta ders vereceklerini söyledi.
Adıyaman’a yapılan yatırımların görüntülerini vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’ın her köşesini eserlerle donattıklarının altını çizdi.
-"ADIYAMAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’a son 17 yılda 16 milyar lira yatırım yaptıklarını vurgulayarak, kente eğitim, sağlık, ulaşım, toplu konut, sosyal donatı alanlarında yapılanları anlattı.  
Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren hattı etüt çalışmalarının devam ettiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Baraj Gölü’ne 30 araç ve 100 yolcu kapasiteli feribotların yanaşabileceği yerler yapacaklarını, Eğriçay üzerinde Vadiyaman projesini hayata geçireceklerini ve buranın da büyük bir millet bahçesi olarak hizmet vereceğini sözlerine ekledi.
Adıyaman’ın tütün ticaretinde çok önemli bir paya sahip olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişte tütünün satışı yasakken, biz kooperatifler aracılığıyla tütünün değerinden satılabilmesine imkân sağladık. Bu konuda herhangi bir geriye gidiş söz konusu değildir, olmayacaktır. Meclisimizde gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştı, yakında yönetmeliğini çıkarıp bu meseleyi kökten çözüme kavuşturacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’daki beş organize sanayi bölgesinin tamamına doğalgaz verileceğini, turizm için 10 milyon avroluk bir yatırım gerçekleştireceklerini, Perre Antik Kenti’nin turizme kazandırılması için de gayret gösterdiklerini ifade etti.
 
-“SİYASET, DEMOKRASİYE CANI PAHASINA SAHİP ÇIKANLARIN İŞİDİR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetin cesaret, dirayet ve omurga işi olduğuna işaret ederek, “Baskı sürsün, yasaklar kalkamasın diye uğraşanlara dünyanın hiçbir yerinde demokrat denmez. Siyaset, vizyon, kapasite, ufuk meselesidir. Siyaset, tankların arasından kaçıp gidenlerin işi değildir. Siyaset değerli kardeşlerim, darbecilere alkış tutanların değil, demokrasiye canı pahasına sahip çıkanların işidir” ifadelerini kullandı.
31 Mart seçimlerinde AK Parti’ye güçlü bir destek istediğini ve parti teşkilatının kalan sürede çok iyi çalışması gerektiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adıyaman’da bir zamanlar bizimle birlikte yol yürümüş olsa da artık başkalarının kılıcını çalanlar olduğunu biliyorum. Unutmayın, taş yerinde ağırdır. Hem bu ülkeye ve millete hizmet etmeye talip olup hem de bu ülkenin ve milletin yeminli düşmanlarıyla birlikte yol yürünemez. Unutmayın, terör örgütünün mensuplarıyla el ele, omuz omuza, kol kola yürüyenlerle yol yürünmez. Eğer maksat hizmetse, bunun yeri AK Parti’dir” diyerek konuşmasını tamamladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingin ardından Barbaros Hayrettin Mahallesi'nde bulunan Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışını da gerçekleştirdi. Açılışta okulu inceleyen Erdoğan, okulu yaptıran hayırseverler Hasan Taşar'a teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış kurdelesini keserek, okulun hayırlı olmasını diledi. Okulu gezen Erdoğan öğrenciler ile birlikte sıralara oturarak fotoğraf çektirerek okulda incelemede bulundu. Erdoğan, tahtaya geçerek kenti deyimi olan "Oku, düşün, uygula, neticelendir" yazarak altına ise Recep Tayyip Erdoğan yazdı. Okul açılışının ardından Erdoğan, kentten ayrıldı.

PHA


Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı