Doğru İşler Yapma Zamanı

Adıyaman Lisesinde 5 gündür Okul Müdürlerine verilen “İnceleme-Teftiş Kursu” yapılan sınavla sonaerdi.

Eğitim Hit: 1295 / Yorum: 0 / 28 Ocak 2017 14:52
Doğru İşler Yapma Zamanı
-A +A

Kapanış törenine il Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya Teftiş Kurulu Başkanı, marif Müfettişleri, İdareci ve Okul Müdürleri katıldı.
Kapanış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Adıyaman yol haritasında mevzuat yönünde eksikliklerin olduğu, bu eksikliğin bu kurstan sonra gidereceğinden emin olduğunu, mevzuatın yüzünün soğuk olduğu, bu yönümüzü güçlendirmek gerektiğini bundan sonra ki uygulamalarda daha donanımlı bir şekilde mevzuat uygulamaların yürütüleceği mevzuatla güçlendiğimizi, bunu kendimize eksen yaparak daha doğru isler yapacağımızdan eminim. Okul Müdürleri aslında lider oldukları yönetici olmadıkları yönetişimi ön planda olması gerektiğini vurguladı.
Kızılkaya, İdarecilerin giyim- kuşam ve konuşmalarına dikkat etmeleri gerektiğini, aslında rol model olduklarını hiç unutmamalarını istedi. Gittiğiniz yerlerde öğretmenlerime selamımı iletmelerini mevzuata uygun bir sekilde eğitim öğretim hayatlarını sürdürmelerini istedi. İdarecilerin kendi okullarında temizlik ve hijyene dikkat etmelerini öğrencilere uygun ortam oluşturmalarını gününüllük esasına göre öğrencilerimize eğitim öğretim yönünde yardımcı olmalarını istedi. Her zaman kapısını idareci ve öğretmenlere açık olduğu, varsa bir problemleri rahatlıkla iletilmesini istedi. Kursu veren Teftiş Kurulu Başkanına Müfettişlere Kurs Yönetisi Müdürüne ve Okul Müdürlerine teşekkür ederek programı bitirdi.Haber: Çelikhan AjansFacebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı