CHP‘li Tutdere’nin 23 Nisan Mesajı

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını kutladı.

Siyaset Hit: 2175 / Yorum: 0 / 23 Nisan 2020 14:59
CHP‘li Tutdere’nin 23 Nisan Mesajı
-A +A

Tutdere, mesajında, “Moral ve motivasyona her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu zorlu pandemi sürecinde sokaklarda, caddelerde, hep birlikte 23 Nisan’ı kutlayamasak da evlerimizde, balkonlarımızda, gönül birliği içerisinde bu coşkuya ortak olacağız.” dedi.

-"CUMHURİYETİMİZE DAHA GÜÇLÜ SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Milletin egemenliğini eline aldığı, işgal zincirini kırdığı ve kendi tarihini yazmaya başladığı gün olan 23 Nisan 1920, Türkiye'nin tarihinin dönüm noktası olduğunun altını çizen Tutdere, şu ifadelere yer verdi:
"Bugün hep birlikte, yüce Meclisimizin 100. kuruluş yıl dönümünün gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Gazi Meclisimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde uçurumun kıyısında olan bir ülkenin kurtuluş savaşını alnının akıyla yürütmüş, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır. Atatürk, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına aracılık eden 23 Nisanı, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve yeni nesillere armağan etmiştir. Bizden sonraki kuşaklara bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil düşüncenin yeşerebildiği bir Türkiye’dir. Bu bilinçle, halkımızın verdiği sonsuz güçle hepimizin özlediği huzur ve barış içerisindeki Türkiye’yi birlikte yaşatacağız.

Tutdere, 23 Nisan ruhuyla bağdaşmayan, ulusal egemenliğin ve milletin iradesinin yok sayıldığı, TBMM’nin işlevsizleştirildiği bugünlerde demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve cumhuriyetimize daha güçlü sahip çıkacağız."

-"TÜM ÇOCUKLARIN ÖZGÜRCE ÇOCUKLUKLARINI YAŞADIĞI BİR ÜLKE VE DÜNYA DİLİYORUM"
Tutdere, moral ve motivasyona her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, "Bu zorlu pandemi sürecinde sokaklarda, caddelerde, hep birlikte 23 Nisan’ı kutlayamasak da evlerimizde, balkonlarımızda, gönül birliği içerisinde bu coşkuya ortak olacağız. Bıraktığı eserleriyle gönüllerimizde yaşayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi şükranla anıyor,  egemenliğin hiçbir zümre veya kişide değil millette olduğu, özellikle tüm çocukların özgürce çocukluklarını yaşadığı bir ülke ve dünya diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum."dedi.

PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı