CHP'li Tutdere: Ülke Olarak Zor Bir Süreçten Geçiyoruz

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, "Türkiye’nin talebi üzerine Birleşmiş Milletler toplandı, NATO toplandı, ancak bu ülkenin milletvekillerinden oluşan TBMMM, Adalet ve Kalkınma Partisi yüzünden toplanamadı."dedi.

Siyaset Hit: 1208 / Yorum: 0 / 2 Mart 2020 14:45
CHP'li Tutdere: Ülke Olarak Zor Bir Süreçten Geçiyoruz
-A +A

Milletvekili Tutdere, CHP İl Başkanı Burak Binzet, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş ve parti yöneticileri İyi Parti Merkez İlçe Kongresine katıldı.

-"ÜLKE OLARAK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ"
Kongrede konuşan milletvekili Tutdere, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
Tutdere, ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini belirterek, "Önceki gün Cumhuriyet Halk Partisi olarak İyi Parti ile birlikte İdlib’de yaşanan bu saldırının sebeplerinin araştırılması, hükümetin mecliste milletvekillerine bilgi vermesi için meclisi olağanüstü toplantıya çağırdık. Ancak iktidar her zamanki vurdumduymazlığıyla bu talebi reddetti. Türkiye’nin talebi üzerine Birleşmiş Milletler toplandı, NATO toplandı, ancak bu ülkenin milletvekillerinden oluşan TBMM Adalet ve Kalkınma Partisi yüzünden toplanamadı."dedi.

-TÜRKİYE ORTADOĞU BATAKLIĞINA SAPLANDI VEYA SAPLANMAK ÜZERE"
Meclisin toplanamaması nedeniyle şehitlerin ne şekilde vurulduğuna ve ülkeyi derinden yaralayan bu elim olayın nasıl gerçekleştiğine ilişkin bilgi sahibi olamadıklarını vurgulayan Tutdere, şunları kaydetti:
"Basının bize verdiği bilgi kadarını biliyoruz. Aslında dış politikayla ilgili olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener defalarca iktidarı uyardı; 'Suriye’de yanlış yapıyorsunuz, Suriye politikası doğru değildir. Büyük emperyalist güçler arasında Türkiye’nin sıkıntıya girecektir' şeklinde  ancak, üzülerek belirteyim ki maalesef genel başkanlarımızın, partilerimizin söylemleri haklı çıktı ve Türkiye Ortadoğu bataklığına saplandı veya saplanmak üzeredir.
-"SURİYE’DE YENİ BİR YOL HARİTASINA İHTİYAÇ VAR"
Buradan çağrı da bulunuyoruz. Suriye politikası konusunda tüm parlamentonun tüm siyasi partilerin tüm genel başkanların talepleri ve görüşleri alınarak yeniden bir yol haritası çizmekte fayda var. Aksi takdirde bu vatanın evlatları şehit olmaya devam edecektir. Milletimiz, devletimiz zarar görecektir. Bu konuda hükümetin oturup artık şapkayı önüne koyması ve bu ülkenin menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapması gerektiğine inanıyoruz."

-ADIYAMAN İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ.
Milletvekili Tutdere, konuşmasında İyi Partili delegasyon, yönetici ve üyelerine hitaben; “Değerli arkadaşlar, ben sizlerinde vekilinizim. Yetki verdiğiniz günden bu yana elimizden geldiğince ilimizin ve ülkemizin sorunları konusunda mücadele ediyoruz. Sürekli il başkanlarımızla ve sizlerle temas halindeyiz. İnşallah önümüzdeki süreçte hem Adıyamanımızın hem de ülkemizin sorunlarının aşıldığı ortamı hep birlikte yakalarız."dedi.  

-"BÜTÜN SORUNLARIN KAYNAĞI TEK ADAM REJİMİ "
Türkiye’nin en büyük sorununun referandum süreciyle beraber değiştirilen tek adam rejiminin bütün sorunların temel kaynağını oluşturduğunu ifade eden Tutdere, "İnşallah hep beraber millet ittifakının parçaları olarak, demokrasi bloğu olarak, demokrasiye inanan bütün yurttaşlar olarak adına başkanlık sistemi denen, yargıyı yasamayı ortadan kaldıran bütün yetkileri yürütmede birleştiren bu sistemi ortadan kaldırarak Türkiye’yi tekrar daha güçlü demokratik parlamenter sistemle buluşturarak, sorunlarımızı daha demokratik ortamda çözeriz." diye konuştu.

PHA

Anahtar Kelimeler : CHP, Adıyaman, Güncel,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı