Çelikhanlılar Milletvekili Taşdoğan’ı Bakan Gibi Karşıladı

Çelikhan İlçesini ziyarete eden MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ilgi ile karşılandı.

Çelikhan Hit: 1341 / Yorum: 1 / 12 Mart 2019 19:55
Çelikhanlılar Milletvekili Taşdoğan’ı Bakan Gibi Karşıladı
-A +A

31 Mart yerel seçimler nedeniyle Çelikhan’da seçim çalışmalarını yürüten MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, MYK Üyesi Sedat Yaşar, MDK Üyesi Selim Çakır’ı parti banası önünde MHP İlçe Başkanı Mehmet Çitil, MHP Çelikhan Belediye Başkanı Adayı Abdurrahman Yaylagül ve İlçe teşkilatı tarafından karşılandı.
Tütün ile özdeşleşen MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, tütün merkezini ziyaret ederek parti binası önünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında şunları kaydetti.
“Gaziantep İslahya İlçesinde bir çok Çelikhanlı var ve buranın Belediye Başkanı Çelikhanlı burası birileri için dünyanın en güzel yeri olmayabilir, burası dağlarla çevrilebilir bir yer olabilir. Ama bizim için dünyanın en güzelidir. Çünkü sizler burada doğup büyüdünüz için ve buranın kıymetini bilmelisiniz. Sayın başkanımızın güzel bir sözü vardır “Varmısın Adalet” ile yürümeyi burada kaldırım ve kaldırım taşı ve her şey gecikebilir. Ama Adalet gecikmemeli Sayın başkanım belediye başkanlığını kazandığında sizlere hizmet edeceğiz. MHP belediyelerin bir yapısı var. 31 Mart yerel seçimlere kadar MHP’de kim aday ise seçimden sonra belediye başkanıdır. Burada eşitlik içerisinde herkese aynı şekilde davranarak hizmetleri herkese götürerek adaletli bir şekilde hizmet yapacaktır. Yapılan vaatler var bizde o yapılanların arkasında duracağız. Bunlar  Çelikhan için büyük vaatlerdir ama Büyükşehirler için bunlar küçük hizmetlerdir. Bunların bazıları Ankara’da yapılacaktır ve bazıları ise belediyenin kendi bütçesiyle yapılacak hizmetlerdir. Sizce bu kadar parayı nerde bulabilir diyorsunuz ya MHP belediyelerin bir özelliği var. MHP’li belediye başkanları çalmaz ve çaldıramaz. Çalıp çaldırmadığınız zaman Allah bereket verir. Bu bereketle size hizmet edeceğiz ve niyetimizde budur. Çelikhan’ın kendine göre sorunları var, belediye ile de sorunları var bunu biliyoruz” dedi.
-ÇİFTÇİNİN EMEĞİ BİZİM NAMUSUMUZDUR.
Taşdoğan, “Tütün sadece Çelikhan değil birçok çiftçinin sorunudur. Muş, Bitlis ve Ege’nin bazı bölgelerinde buna benzer sorun var. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz diyoruz ki ya tütüne alternatif ürün ektirelim ya da diğer ürünlerinden biride kenevir ekelim. Çünkü kenevir bir endüstriyel ürünüdür. kenevirden uyuşturucu yapılıyor diyorlar öyle bir algı yok. Ekmesi biçmesi tütüne benzediği için tütün ekilen yerlere kenevire müsaade ediliyor. Hükümete bu konuda soru önergesi verdik ve Tarım  Bakanı ile görüşüştük, görüşmeye devam edeceğiz. Kamu da sigara içilmesinin sağlığa zararlı olduğunu herkes bilir ama birileri içiyor. Devlette buna yasal olarak içilmesine izin veriliyor. Ama mademki öylese sigaraları marketlerde ve açık yerlerde kaldırsın o zaman milli ve yerli sigara ne olacak. Bakıyorum malbora, parlament hepsi İngilizce demek ki yerli üretimde kalmadı. Piyasada Samsun, Bitlis, Maltepe ve tekel 2000 vardı. Ama şimdi var mı? Bilmiyorum çünkü kendim içmiyorum. Ama şu var ki. Devlet olarak biz bunların satılmasına da izin veriyoruz. O zaman burada belli bir miktarda yerli tütün olmalı yerli ve milli olalım diyoruz ya her şeyde örneğin hükümet bazen bunu söylüyor. Tarımda milli olalım, Sanayide milli olalım, elektirikte milli olalım ve tütünde de yerli ve milli olmalıyız. Bu mücadeleyi biz yapıyoruz. Sizlerde bizlere destek vereceksiniz ki bizde bu işin takipçisi olabilelim. Vatandaşın istediği şu belli bir oranla yerli tütün raflara koyalım tütünde % 20 ya da % 40 vergi olarak siz ne isterseniz biz unu yapacağız. İsterlerse biz % 10 deriz ama yeter ki çiftçimiz mağdur olmasın. Ama % 20’lere varan bir vergisi var kim ne derse desin biz bu işin takipçisiyiz. Soruyorlar ne kadar tütün tarlanız var. Halbuki tütünün nasıl yetiştirdiğini bilmiyorum. Bu benim ve sizin sorunu değil bu sorun hepimizin sorunudur.”
MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI HALKIN EFENDİSİ DEĞİL HİZMETKÂRI OLUR.
Taşdoğan, "Burada sizin bir acınız var o acı bizim acımızdır. Ülkücüler Türk İslamlı olduğu için dini değerler bizim için önemlidir. Kur-an’ı Kerimde söylenen ayetler bizim için emirdir ve biz o emirleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Herkes bizi bir kardeşi olarak görüyor ama burada bizim bir kardeşimizin sorunu var. Burada bir belediye başkanı adayımız var ve bu adayımıza destek çıkmalısınız. Bunu açıkça söylüyorum Çelikhan’ımızın ciddi çevre sorunu var içme su sorunu var, altyapı sorunu var, park sorunu var gibi yaşanılabilir bir ilçe olması için ciddi sorunlar mevcut bunla bizzat ilçeye gelerek yerinde gördüm ve şahit oldum. Burada sizlerin yapacağı şey MHP’li Belediye Başkan adayımızı seçmektir. Bizler bu sorunları çözmek için Ankara’da ne gerekiyorsa üstümüze düşen görevi titizlikle yerine getireceğimize söz veriyoruz. Yapamayacağımız sözü vermeyiz. Belediye başkan adayımızı seçtiğinizde MHP'nin değil tüm Çelikhan’ın Belediye başkanı olacaktır. MHP’li Belediye Başkanları hizmet için gelirler çalmazlar ve çaldırtmazlar halkına hizmetkar olurlar. Bizler bin yıldır bu topraklar da kardeşçe yaşıyoruz 3-5 çapulcunun bu kardeşliğimizi bozmasına fırsat vermeyiz” dedi.
BEŞ YILDA SİZLERE HİZMET EDEMEZSEK TEKMEYİ VURUN
Taşdoğan, "Kimsenin diline, ırkına, rengine bakmadan hepimiz bu ülkenin birer evladıyız. Bu Ülkeye sahip çıkmamız bir olumsuzluk hepimizi etkiyor. Sadece MHP’lileri ya da AK Partilileri değil. Birileri bizi Suriye’ye benzetmek istiyorlar. Biz Suriye’ye benzemeyiz. Bizim başka gidecek yerimiz yok bu yüzden memleketimizi Çelikhan’ımızı seviyoruz. Bir kez daha sizden bize bu sefer destek verilmesini istiyoruz. Kendinizi bu dağların arasında unutulmuş sanmayın vatanın her karış toprağı bizim için önemlidir. Siz bize oy verirseniz biz sizi unutmayız söyle ya da böyle bütün hizmetleri getireceğiz. Getiremezsek beş yıl sonra tekmeyi vurun”dedi.
Milletvekili Tasdoğan yaptığı konuşmanın ardından İlçe esnafı ziyaret etti.

Haber: Çelikhan AjansHaberin Videosu
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Memleket işleri

02:20 13 Mart 2019

Geliyor. Genç belediye başkanımız. Varmısin celikhan.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı