Çelikhanlılar MHP, Milletvekili Taşdoğan’a Övgüyle Bahsediliyor

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, geçen gönlerde Adıyaman sorunlarından biri olan tütün konusu mecliste göndeme getirmesi üzerine Taşdoğan Çelikhan’da övgüyle bahsediliyor.

Çelikhan Hit: 1829 / Yorum: 0 / 20 Şubat 2019 19:08
Çelikhanlılar MHP, Milletvekili Taşdoğan’a Övgüyle Bahsediliyor
-A +A

Adıyaman’ın 4’cü büyük ilçesi olan Çelikhan köylerle beraber 15 bin 300 nüfusuna sahiptir. Coğrafi bakımında dağlık bir araziye sahip olan Çelikhan’da ancak kişi başına 1-2 dönüm düşmektedir. Tütünlerin yasaklanması halinde Çelikhan’ımızı zor günler beklemektedir. Ancak çevre illere dağılarak ırgatlık yaparak çoluk çocuğumuzun rızkını helal yoldan temin etmek için ırgatlık yapmamız gerekir.
Vatandaşlar, tütündeki para cezası ve hapis cezalarının kaldırması için bu konuda taleplerimizi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye iletiyoruz. Daha önce bu bölgede kalıcı bir çözüm arayışı içerisine giren İlçe Tarım Müdürlüğü tütüne alternatif kiraz ve elma ağaçları diktiğini ama hiçbir alternatifin olmadığını gören yetkililer Çelikhan’da tütünden başka bir alternafi olmadığını söylediler.
Adıyaman’ımızın fakir bir memleket olduğunu, sanayisinin olmadığı bir kenttir. Bu yüzden tarım ürünlerine yoğunlaşması gerektiğini belirten vatandaşlar şunları söyledi:
“Geçen günlerde MHP Gaziantep Milletvekili Sayın Ali Muhittin Taşdoğan Adıyaman sorunlarını ve Çelikhan tütününü mecliste soru önergesi ile dile getirmesi bizleri çok memnun etmiştir. Bu sorunlarla kalmayıp özellikle keneviri Adıyaman’ın verimli büyük arazilerinde ekimini dile getirmiştir. Lakin Çelikhan’ımızın aile başına düşen tarım arazisi Adıyaman ve çevre illerle kıyasla çok az ve aile başına 1-2 dönüm düşmektedir. Bu nedenle Çelikhan’ı kenevirde kurtarmaz ve tek çıkış noktamız tütünümüzün serbest olması ve yasaklanmamasıdır. Son iki yıldır tütünlerin para etmemesi ve tütün ekimindeki belirsizlikler tüm Çelikhan’da bulunan çiftçilerimizi ciddi anlamda mağdur etmiştir ve halkımız perişan durumdadır. Adıyaman Milletvekillerimizin de derhal harekete geçip bu soruna sözde değil kalıcı bir çözüm bulmalarını Çelikhan halkı olarak bekliyoruz. Eğer tünümüz yasaklanırsa biz vatandaşlar olarak göç etmek zorunda kalırız. Çelikhan diye bir ilçe’de kalmaz. Yetkililerden ya bir yol açın yada yoldan çekilin.” şeklinde açıklamada bulundular.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı