Çelikhanlılar İmam Hatip Ortaokulu İstiyor

Çelikhan İlçesinde mevcut okulların yetersiz olmasından dolayı çoğu vatandaşlar yeni bir İmam Hatip Ortaokulun yapılması için yetkililere çağrıda bulundular.

Çelikhan Hit: 1095 / Yorum: 1 / 1 Mart 2017 13:29
 Çelikhanlılar İmam Hatip Ortaokulu İstiyor
-A +A

Konu hakkında açıklama yapan Çelikhanlı vatandaşlar, “İlçemiz’de sınırlı sayıda eğitim veren okullar var ve her okul kapasitesi dışında öğrenci alarak, bu sıkıntıyı gidermeye çalışıyorlar. Çoğu okulda minik öğrenciler saat 06: 30’da ders başı yapmaktadır. AK Parti hükümeti 15 yıllık iktidarı boyunca eğitimi önemsemiş ve öncelikli hale getirmiştir. Buna rağmen Çelikhan bu önemsenen hedefin çok çok gerisinde kalmıştır. Mevcut okulların İmam Hatip Lisesi dışındakilerin hepsi hem eski hem de yetersiz bulunuyor. Atatürk İlköğretim Okulu, Yunus Emre Ortaokulu, Fatih İlköğretim ile Barbaros İlköğretim okullarında bunların başında geliyor. Yıllardır buralarda zor şartlar altında eğitim veriliyor. İlçemizde arsa sıkıntısı olduğu için yapılacak olan yeni okulların yeri dahi yok gibi bunun için bu okulların yıkılması ve yerine yeni okullar yapılıp bünyesinde İmam Hatip Ortaokulununda yapılmasını istiyoruz” dediler.

Haber: Çelikhan Ajans
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

resul acar

15:11 1 Mart 2017

İnşaallah önümüzdeki yıl bu sıkıntılar giderilecek, Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız öncülüğünde çalışmalarımız devam ediyor...
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı