Çelikhan Eğitime Destek Platformundan 103 emekli amiralin bildirisine tepki

Adıyaman'ın Çelikhan Eğitime Destek Platformu (EDP) İlçe Temsilcisi Ramazan Yıldız, "Bazı emekli amiraller; hadlerini aşmışlar, kendilerini bir şey sanmışlar ve eski Türkiye’yi özlemiyle iktidara ve halka ayar verme cüretinde bulunmuşlar." dedi

Çelikhan Hit: 1331 / Yorum: 0 / 11 Nisan 2021 13:13
Çelikhan Eğitime Destek Platformundan 103 emekli amiralin bildirisine tepki
-A +A

Çelikhan Eğitime Destek Platformu İlçe Temsilcisi Ramazan Yıldız, yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Türkiye, Cumhuriyeti eski Türkiye değildir.”dedi.
"Belli ki emekli amirallerin bazısı bu hakikati hâlâ öğrenememiş ama onlar da öğrenecekler" diyen Yıldız, şunları kaydetti:
Türkiye’de Montrö Antlaşmasını tartışmaya açan ya da mavi vatandan taviz veren yoktur. Aksine bugün Karadeniz’de doğalgaz bulan Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin menfaatleri için dünyayı karşısına alan bir iktidar ve Türkiye vardır. Darbeler, cuntalar, muhtıralar ve bildiriler memleketi felakete sürükleyen kirli ve karanlık teşebbüsler olarak ülke tarihinde ve siyasi hafızamızda yer edinmiş ve maşeri vicdan bu girişimleri her daim ademe mahkum etmiştir. Milli iradeye, sivil siyasete, meşru hükümete, anayasanın varlığına ve demokratik mücadeleye karşı şer ve vesayet odaklarının hamlelerini akamete uğratacak ve çaresiz bırakacak olan milletin kendisi ve temsili iradesi olan Yüce Meclis’tir. Bu bildiri yok hükmündedir ve ayaklarımızın altındadır. Türkiye’de; ABD ve AB’nin menfaatini Türkiye’nin menfaati zanneden şahsiyetsiz eziklerin devri çoktan kapanmıştır. Türkiye ve Türk halkı, eski Türkiye özlemiyle bildiriye imza atan gürûha haddini bildirmeye muktedirdir.103 emekli amiralin bildirisi ceberrut ve tahakkümcü anlayışın ve zihniyetin tekrardan hortlanmaya çalışıldığının tezahürüdür, güçlü ve kararlı bir şekilde bu bildirinin karşısında durulmalı ve Hukuk önünde mutlaka bu darbenin çöplüğünde kokuşmuş beyaz yakalı, sözde amiral denilen demokrasi ve vatan haydutları yargılanmalıdır. Sivil siyasete ve seçilmişlere bu tarz bildirilerle müdahaleler ve dizayn girişimleri kimsenin cüret ve cesaret edemeyeceği lanetli hareketler olarak değerlendirilmeli ve cezalandırılmalıdır."
Başkan Yıldız, "Çelikhan EDP olarak; halkın iradesi ve gücü üzerinde hiçbir güç ve irade tanımıyoruz. Ayrıca Çelikhan EDP olarak beklentimiz; 103 emekli cuntacı artığının defteri dürülmeli. Kendilerini bu ülkenin ve bu milletin üstünde görenlerin rütbeleri sökülmeli ve peygamber ocağı ordumuz ile ilişkileri kesilmeli. Bu 103 kullanışlı aparata alkış tutanların yüzlerine de tükürülmelidir. Vatansızların güdümlü amirallerinden veya sivil ve de siyasi uzantılarından iyi niyet beklenmemelidir. Çelikhan EDP olarak hazırız ve teyakkuzdayız. Hodri meydan diyoruz.” dedi. 
 
 Haber: Çelikhan Ajans

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı