Çelikhan Dayanışma Platformundan Sağ Duyu Çağrısı

Çelikhan’da son dönemlerde baş gösteren içme suyu problemine çözüm bulmak amacıyla karmukuk suyu ile ilgili bir çalıştay düzenlendi.

Çelikhan Hit: 1038 / Yorum: 0 / 24 Aralık 2014 23:07
Çelikhan Dayanışma Platformundan Sağ Duyu Çağrısı
-A +A

           Çalıştaya tüm Sivil Toplum Kuruluşları ve mahalle muhtarların katılımıyla gerçekleşti. Malum menfur olaydan dolayı toplumsal bir infialin meydana gelmemesi ve kaos ortamının oluşmaması için bir toplantı yapıldı. Bazı temel noktalarda hukuki sürecin takip edilmesi ve bu doğrultuda oluşturulan yanlış kamuoyunun kardeş kavgasına sebep olmaması için görüş alışverişinde bulunuldu. Yapılan toplantıda alınan kararların ilçe Kaymakamı Adem Kaya ile paylaşılması için ziyaret edildi.
          STK’lar adına Ramazan Yıldız “Öncelikle şehit olan köy korucusu Hüseyin Şahin için taziye dileklerini belirterek, yaralı Köy korucusu Abdurrahman Kalkan’a acil şifalar temennisinde bulundu. Konu ilgili durum değerlendirilmesi yapıp kardeş kavgası istemediklerini toplumsal barışı bozacak her türlü davranıştan kaçınılması gerekliliğini vurgulayarak bu problemin aşılması için tüm STK’lar adına İlçe Kaymakamı Adem Kaya’nın desteğini beklediklerini belirtti. Bu çözüm süreci için oluşturulacak heyetin Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ile görüşeceklerini, çalıştayda aldıkları kararlara sunacaklarını” söyledi.
           İlçe Kaymakamı Adem Kaya yapılan faaliyetlerin önemini vurgulayarak “Kaymakamlık olarak köylüden yana olduğumuzu çünkü köyün sorunları doğrudan kendisini ilgilendirdiğini bundan dolayı köylünün asla mağdur edilmeyeceğini bunun güvencesinin kendisi olduğunu belirterek bir an önce bu sorunun sulh ve barış ile neticelenmesi için her türlü desteği tüm tarafları ile verileceğini belirtti. Toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.
            

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı