Çelikhan’da Vefa Ekibi Yaşlıların Hizmetinde

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde Çelikhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak yalnız bırakmıyor.

Çelikhan Hit: 1448 / Yorum: 0 / 4 Nisan 2020 17:36
Çelikhan’da Vefa Ekibi Yaşlıların Hizmetinde
-A +A

İlçe Vefa Sosyal Destek Grubu, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan ve sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.
İçişleri Bakanlığının genelgesi ile sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçları, illerde Valilik, ilçelerde ise Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Ekiplerince çözüme kavuşturuluyor.
Yaşlı vatandaşların 112, 155 ve 156 çağrı merkezini arayıp talepte bulunmaları üzerine alışveriş başta olmak üzere günlük ihtiyaçları Vefa ekiplerince karşılanıyor.
Çelikhan ilçesinde kaymakamlık tarafından oluşturulan ekip, sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşların evlerini ziyaret ediyor. 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını not alan ekipler, ardından ailelerin gıda ve diğer ihtiyaçlarını alarak evlerine teslim ediyor.
Ekipler ayrıca, Çelikhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaşlı vatandaşlara verilmek üzere gıda kolisi dağıttı.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı