Çelikhan’da Tütün Üreticileri Yardımlaşma Derneği Kuruldu

Son iki senedir tütün üretimi ve pazarlama konusunda sıkıntı çeken Çelikhanlılar bu sıkıntıyı gidermek ve buna dur demek için bu konuda girişimlerde bulunan Av. Mahmut İlker Şahin, yönetiminde Çelikhan’da Tütün Üreticileri Yardımlaşma Derneği Kuruldu.

Çelikhan Hit: 1151 / Yorum: 0 / 30 Temmuz 2019 10:41
Çelikhan’da Tütün Üreticileri Yardımlaşma Derneği Kuruldu
-A +A

Dernek Başkanı Av. Mahmut İlker Şahin, yazılı basın açıklaması yaptı.
"1950'li yıllardan itibaren Çelikhan, bağlı oldu. Çelikhan Porga ve Koçali gibi köylerin Mezrası iken yerli liderlerinin girişimleriyle önemli bir ilçe haline gelmiştir. Akabinde tütünüyle, canlanan ekonomisiyle, kurum ve kuruluşlarıyla kendine yetebilen bir ilçe haline gelmiştir. Süregelen zaman içinde büyüyen ve gelişen Çelikhan'ımız maalesef bir kısım sebeplerin tesiri ile küçülmeye, daralmaya başlamıştır. Kurumların kapanması ile başlayan süreç tütünle ilgili olumsuz gelişmelerin yaşanmasıyla beraber ekonomik daralmaya dönüşmüş, esnafımız ciddi manada darboğaza girmiş ve Çelikhan göç vermeye başlamıştır. Bu durum başta ben olmak üzere işçisinden tut Belediye reisine kadar hepimizi üzmekte ve düşündürmektedir. Biz de işte bu düşüncelerle yola çıkarak Çelikhan da en önemli geçim kaynağımız olan tütün konusunda bir girişimde bulunmaya karar verdik. Bu girişimimiz Dernek kurmak babında olmuştur.”
-Çelıkhan Tütün Üreticileri, Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’ni Kurmuş Bulunuyoruz.
Başkan Şahin, “Öncelikle Derneğimizin başta tütün üreticilerimiz olmak üzere en küçüğümüzden en büyüğümüze her birimize hayırlı olmasını Cenabı Allah'tan dilerim. Dernek olarak yapacağımız işlerin başında Çelikhan'lı tütün üreticilerimizin yaşamış olduğu bir kısım sorunlar üzerinde kafa yormak, bununla ilgili çözüm önerileri geliştirmek, bu çözüm önerileri hayata geçirmeye çalışmak ve bunun takipçisi olmaktır. Bütün Çelikhan halkının bizi yalnız bırakmayacağına olan inancımız tamdır. Bu sıkıntıların giderilmesi için derneğimiz adına çiftçilerimizin girişimlerde bulunarak halkımızın sıkıntı çektiği tütün sıkıntısını gidereceğiz” dedi.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı