Çelikhan’da Robotik Kodlama Eğitimi İçin Tablet Dağıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ortaokullarda robotik uygulama ve kodlama eğitimine destek olmak amacıyla Çelikhan Ortaokulu’na 25 tablet dağıttı.

Eğitim Hit: 1005 / Yorum: 0 / 9 Mart 2019 12:56
Çelikhan’da Robotik Kodlama Eğitimi İçin Tablet Dağıtıldı
-A +A

Çelikhan’ı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz okulları gezerek eğitim durumunu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar’dan bilgi aldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, burada yaptığı konuşmasında tabletlerin genç nesillerin robotik uygulama ve kodlama eğitimine hakim olmaları amacıyla dağıtıldığını söyledi. Tabletler öğrencilerin, robotik uygulama ve kodlama derslerini eğlenceli hale getiriyor.
Tabletler ile öğrencilerin, robotik uygulama ve kodlama derslerini eğlenceli hale getirdiğini belirten Alagöz, ‘’Tabletlere yüklenen programlar ile öğrencilerin günlük hayatlarını kolaylaştırıcı ve kendi oyunlarını yapmalarına imkan sağlayarak üretken ve kodlama yeteneğine sahip bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor’’ dedi.
Tablet dağıtımı törenine İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, Fatih Projesi İl Koordinatörü Soner Mutlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Ardından Alagöz, okul müdürleri ile bir toplantı yaptı.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı