Çelikhan’da Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı

Çelikhan İlçesinde 3 yataklı olan Palyatif Bakım Merkezi tescil ve ruhsat işlemleri tamamlanarak Çelikhan Devlet Hastanesi tarafından faaliyete geçti.

Sağlık Hit: 1051 / Yorum: 0 / 14 Şubat 2018 20:01
Çelikhan’da Palyatif Bakım Merkezi Hizmete Açıldı
-A +A

Çelikhan Devlet Hastanesinde tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastaların son derece önemli olduğunu ve bakımı ihtiyaç olduğu bu tür hastaların bakım ihtiyaçlarını karşılamak için Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı.
Çelikhan’da Palyatif Bakım Merkezi’nin açılması ile beraber hastanın ve ailesinin yaşamını tehdit eden sorunlarla karşılaşıldığında bu tür hastaların ağrıların ve diğer fiziksel, psikososyal ve manevi problemlerin erken döneminde belirlenmesi, tedavi ile acı çekmenin önlenerek hasta ve ailesinin yaşam kalitesinin geliştirilmesi sağlanacak.
Çelikhan Devlet Hastanesi bünyesinde 3 yataklı hizmete açılan Palyatif Bakım Merkezi hakkında bir açıklamaya yapan Hastane Başhekimi Uzman Dr. Hinife Bolat, “Öncelikle bir sağlık kurumu olarak Çelikhan ve çevresindeki bulunan insanlara hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Yapılan bu çalışmalarla beraber ilçemiz adına en güzel sağlık hizmeti yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: Çelikhan Ajans

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı