Çelikhan’da Ölümcül Viraj Genişletiliyor

Adıyaman'ın Çelikhan İlçesinde aren deresi mevkiinde yol genişletme çalışmalarına başlandı.

Çelikhan Hit: 1233 / Yorum: 0 / 12 Haziran 2019 09:05
Çelikhan’da Ölümcül Viraj Genişletiliyor
-A +A

Çelikhan-Sürgü-Malatya karayolunun 5’ci kilometresinde bulunan ve araç sürücülerinin korkulu rüyası olan aren mevkiindeki 700 metrelik yol karayolları tarafından genişletiliyor.
Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü Şantiye Şefi Hüseyin Doğan, yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Çelikhan-Sürgü-Malatya karayolu aren mevkisinde 700 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde yanlarına duvar yapılacak şeklinde tasarlanmış, yıllardır burada ölümcül kazalara sebep olan yol virajı karayolları bölge müdürlüğü tarafından genişletildiğini belirtti.
Virajın her iki yanın da heyelan oluşmakta olup sürekli yola taş düşüp yol kapanmasına sebep oluyor. Kış mevsiminde özellikle kuzey bölgesi olduğu için kar erimesi ve buz erimesi olmuyordu. Bunun için karayolları bölge müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak özel firma tarafından 700 metrelik viraj yolu genişletiliyor. Trafik kazalarına sebep olan ölümcül virajı genişletip araç trafiğini rahatlatmak için çalışmalarımız ivedi bir şekilde sürdürülüyor.”
Doğan, “Çelikhan-Sürgü karayolunun 17’nci kilometrelik yolun genişletmesi içinde proje çalışmaların yapıldığını biliyoruz. Ama ihale aşamasında olan yolun ihalesi yapılıp yeni bir güzergâh üzerinde yol çalışması yapılacaktır” dedi.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı