Çelikhan’da Nevruz Kutlamaları Coşkulu Geçti

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde Pınarbaşı Beldesi zerban mesire alanında düzenlenen nevruz şenliği coşkulu bir şekilde kutlandı.

Çelikhan Hit: 1927 / Yorum: 3 / 21 Mart 2014 11:42
Çelikhan’da Nevruz Kutlamaları Coşkulu Geçti
-A +A

         Nevruz kutlamalarına Barış Demokrasi partisi parti Meclis Üyelerinden İnan Kızılkaya, Adıyaman İl Başkanı Abuzer Küçükkelepçe, Adıyaman Belediye Eşbaşkan Adayı Erdal Yavaş, Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Ünal, Pınarbaşı Belediye Eşbaşkan Adayı Cemile Büyükşahin Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Çalğan, BDP Çelikhan İlçe Başkanı Veysel Demirci ve çok sayıda çevre vatandaşları katıldı.
            Açılış konuşmasını yapan BDP Çelikhan İlçe Başkanı Veysel Demirci: “Nevruz kardeşliktir, nevruz barıştır, nevruz baharın gelişidir, nevruz demirci kavanın dirinişidir, nevruz Kürtlerin yaşamak için baş kaldırdığı bir gündür. Barışın sağlanması için çok bedel verdik acı çektik gözyaşı döktük ama hiç biri boşa gitmedi. Buradan Rojova halkını selamlıyoruz. 30 Mart seçimlerinde aynı özveriyi göstererek kürt halkı kendi inancıyla sandık başında oy kullanan Adıyaman il merkezini, Çelikhan ilçesini ve Pınarbaşı beldesini belediye başkanlığı seçimlerini kazanacaklarını umut etti. Sözlerime son vermeden tüm halkımızın nevruz bayramını kutluyorum” dedi.
            Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Çalğan: “2009 yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazandığım dönemden buyana beldemizde 5 yıldır nevruz bayramı kutlamalarını gerçekleştirdik. Nevruzun birlik ve beraberlik içinde yaşandığı ve bütün ezilen halkların bayramının olduğunu ifade etti. Nevruz Hz Hüseyin’in baş kaldırışı yezide biat etmediği bir gündür. Bizler barıştan ve demokrasiden Kürt haklarını savunan BDP çatısı altında mezhebi ne olursa olsun herkesi barışa davet ediyoruz. Birlik ve beraberlik için kardeşçe yaşamayı istiyoruz. Bu barışın sağlanması için 30 Mart seçimlerinde halkımız barış gücünü sandıkta göstermesini temenni ediyoruz. Halkımızın nevruz bayramı kutlu olsun” dedi.
            21 Mart nevruz kutlamaları için kürtçe bir konuşmaya yapan ve halkı selamlayan Adıyaman BDP Belediye Eşbaşkan Adayı Erdal Yavaş, konuşmaları ardından BDP Meclis Üyesi İnan Kızılkaya, BDP Adıyaman İl Başkanı Abuzer Küçükkelepçe, Pınarbaşı Belediye Eşbaşkan Adayı Cemile Büyükşahin ve Çelikhan BDP Belediye Başkan Adayı Mehmet Ünal birer konuşma yaptılar.
            Pınarbaşı Zerban mesire alanında düzenlenen nevruz bayramında yakılan nevruz ateşi ile kutlama yapan vatandaşlar nevruz bayramını kutlayarak halaylar eşliğinde program sonlandırıldı.

Haber: Selim SONKAYA

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : çelikhanda, nevruz, kutlaması, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

GEL

14:10 23 Mart 2014

Yiğit Çelikhan gençleri NEWROZ ateşini 31 mart seçimlerinde de , sandıklara taşıyacaklar .SEMSÜR ! NEWROZ Wa PİROZBE
1000

halk

14:53 21 Mart 2014

demek burdada nevropiroze
1000

halk

14:52 21 Mart 2014

yaaaa
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı