Çelikhan’da Neler Oluyor-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ne Yapmaya Çalışıyor

İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün görevi başarılı müdürleri ödüllendirmek mi yoksa görevine mi son vermek. Bu zihniyet ve anlayış ile Çelikhan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğün güvenirliliğini tartışma konusu oldu.

Çelikhan Hit: 3136 / Yorum: 22 / 25 Ağustos 2014 13:15
Çelikhan’da Neler Oluyor-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ne Yapmaya Çalışıyor
-A +A

           Dört yıldır müdürlük yaptığı Barbaros İlkokulunda okulunu başarıdan başarıya koşturan Ramazan Toptaş’ın Müdürlük görevinin sonlandırılması ilçede taraflı tarafsız, bütün kesimler tarafından sert bir şekilde eleştirildi.
Vatandaşlar “böyle müdürlerin baş tacı yapılması gerekirken maalesef sorumsuzca davranıp intikam peşinde koşan bazı siyasi kesimler yüzünden müdürlüğüne halel getirecek hiçbir şey yokken görevinin sonlandırılmasına hiçbir anlam veremediklerini ifade ettiler. Günlerdir Çelikhan ajans sitesini arayan yüzlerce vatandaş “Ramazan Toptaş’ın kirli hesaplar yüzünden müdürlüğüne son verildiğini açıkladılar
            Sitemizi arayan çoğu vatandaşlar “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, müdür ataması gerçekleştirilirken başarı kariyeri mi esas alınıyor yoksa bu müdürlerin kariyerden çok, iktidar partilerine yakın olmalarımı esas alınıyor Ramazan Toptaş’da da maalesef bunları” görüyoruz.
            Not: Değerli takipçilerimiz Çelikhan Ajans sitesi olarak dürüst ve tarafsız habercilik gereği toplumdan gelen bu tepkileri hiçbir sansüre tabi tutmadan aynen yayınladık.
            Çelikhan ajans olarak bundan sonra ilçe milli eğitim müdürlüğünün atacağı tüm adımlarda gözümüzün üzerinde olduğunu ve haber konusu teşkil edecek her haberi geçeceğimizi buradan ifade ediyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hangi kriterlere göre müdür tayin ediyorsa şeffaf ve yalın bir şekilde açıklasın bu güne kadar atanan bütün müdürlerde uygulanan prosedür neydi Ramazan Toptaş’ta neydi açıklasın 
 
Ramazan Toptaş Kimdir
            Ramazan Toptaş 1975 yılında Adıyaman Çelikhan İlçesinde dünyaya geldi.  İlkokuldan sonra Malatya Yeşilyurt İmam Hatip Lisesine yatılı olarak okudu. Bugün (ÇEİMDER) Çelikhan İmam Hatip Mezunları ve mensupları Derneğinin kurucu başkanıdır.
            2010 yılından beri mezun olduğu ve sınıf öğretmenliği yaptığı ilkokulda Çelikhan Barbaros İlkokulunda Müdür olarak göreve başladı.10 Derslikli 430 öğrencisi olan ve ikili eğitim yapan okulu 290 olan Sbs ortalaması ve %12 yerleştirme oranıyla teslim aldı. Son yapılan  Teog Sınavında okulun ortalaması 358 olarak gerçekleşmiştir. Lise dönüşümleri gerçekleşmeden önce (2012–2013) 40 mezun öğrenciden 6 fen lisesi ve %87 yerleştirme oranı ile Adıyaman İlindeki devlet okulları arasında 2. İlçemizde 1.olarak büyük bir başarı elde etti.2014 Teog sınav sonucuna göre ise 8 öğrenci Fen Liselerine ve onlarca öğrenci de 1.sınıf Anadolu Liselerine yerleştirmiş durumda. Bursluluk şartları oluşan 120 öğrenciden 23 öğrenci bursluluk sınavında başarı göstererek burs almaktadır.
Müdürlüğü süresince eğitim, sosyal, sportif, kültürel her türlü faaliyetlere katılarak
il ve Türkiye çapında ilçemizi başarı ile temsil etti. “Bu Benim Eserim” Projesinde okulunu ilçemizi ve ilimizi bölge yarışmalarında 2 kere temsil etti. İlimizde gerçekleştirilen müsabakalarda (güreş ve grokmen, kros ve atletizim) Barbaros okulumuz ferdi ve takım halinde  il birincisi olarak Çelikhan tarihinde bir ilki gerçekleştirildi.     
            Okulumuzun bu başarıları 2013 yılında  İmam Hatip Lisesi temel atma töreninde İlçemiz Kaymakamı Ömer Dağdeviren, törene katılan Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın İlimiz Milletvekilleri Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan ve İlimiz Valisine verdiği brifingde Barbaros İlkokulunun bu başarısından övgüyle söz ederek Barbaros ilk ve ortaokulunun üst düzey bir eğitim verdiğini belirterek tüm misafirler huzurunda teşekkür ederek okul müdürünü  taltif  etmiştir.          
            Müdürlüğü süresince 2 branş Belgesi ve Eğitim Bir_Sen  Adıyaman İl Şube Başkanı Gaffari  İzci, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Oktay ve İlçemiz Kaymakamı Ömer Dağdeviren’in  katılımlarıyla gerçekleştirilen törende verilen teşekkür plaketiyle Okul Müdürü Ramazan Toptaş onurlandırıldı. Tüm bu başarı ve olgun kişiliğinden dolayı öğrencileri, personeli ve velileri tarafından sevilmektedir.
            Meslek hayatı boyunca hiçbir adli ve idari soruşturma geçirmiş olmayıp. Yapılan yönetici değerlendirme sonucunda edindiğimiz bilgilere göre okul öğretmenleri, öğrenciler ve okul Aile Birliğinden tam puan almasına rağmen ilçe Milli Eğitim Müdürü tarafından düşük puan verilerek 73.6 puan ile görevden el çektirildi.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

tk

14:16 10 Eylül 2014

keşke siyaseten çok öğrencilerle uğraşsaydı o başarıda onun değil tüm okulların başarılı öğrenciler oraya yönlendirildi
1000

eğitimci

21:28 6 Eylül 2014

Tıpkı Türkiyede ki eğitim sistemi gibi burada yapılan yorumlarda da bazı yorumcular çirkefleşmiş,ağzı olan bilip bilmeden sallamış...üzülerek belirtmeliyim ki Ramazan Bey Çelikahana iki üç numara büyük geliyordu,zaten varlığını ve başarısını hazmedemedikleri için hileyle alaşağı ettiler...Ramazan hocamın şahsında,başarılı olupta sakat doğan bir sistemin kurbanı olan tüm başarılı idarecilere sağlam durmaları ve bir gün tekrar bilgi ve başarıları ile daha güzel yerlerde idareci olarak parlayacaklarını ümit ediyorum...
1000

muallim

16:50 5 Eylül 2014

o zaman toptaş Barbaros a gelmemişti iftira etme.
1000

.....p

16:57 4 Eylül 2014

N.G acaba birilerine ne hatırlatıyor.ileri gidenlere duyurulur
1000

bir garip

17:19 2 Eylül 2014

Yahu Barbaros okulunun tüm başarısı niye müdüre mal ediliyor orda görev yapan değerli öğretmenlerin hiç mi emeği yok bence hiç bir kayıp değil eğitimci isen eğitimle uğraşacaksın kalkıp siyaset yapmıyacaksın yaptınmı da siyasetin yaptırımlarına katlanacaksın
1000
İlk Sayfa 1 2 3 4 5 Son Sayfa
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı